Wpis z mikrobloga

@baczewskyclan_: Poliole są przyswajalne (tzn. nie wszystkie, ale większość) i mają kcal. Natomiast nie wyrzucają z ketozy.
Węglowodany są trochę upośledzoną grupą makro, bo w 99% przypadków mówiąc o węglowodanach mamy na myśli cukry - proste lub złożone. I to one Cię interesują na keto. Natomiast do węglowodanów wrzuca się de facto wszystko co nie jest tłuszczem albo białkiem. Poliole nie są cukrami, są alkoholami. Np. kiedyś też (a w USA
@baczewskyclan_: Przypominam że duża podaż białka na keto tez nie jest wskazana. A ten baton z tego co widzę jest wysoko proteinowy. Według mnie daruj sobie ten baton. Ktoś pod tagiem #keto niedawno pisał o czekoladach z poliolami, będą dużo leprze/zdrowsze na keto.
@baczewskyclan_: Wszystko zależy od tego, czy jesteś jeszcze na adaptacji (która może trwać nawet 12 tygodni od rozpoczęcia diety). Ja zasadniczo jestem przeciwny kombinowaniu ze słodkimi rzeczami w trakcie adaptacji. Raz, że mogą Cię wyrzucić z keto (zjadłem tydzień temu 50g czekolady słodzonej poliolami, wyrzuciło mnie i kolejne 2-3 dni czułem się jak na potężnym kacu), a dwa, że zdecydowanie zwiększają prawdopodobieństwo powrotu do starych nawyków żywieniowych. Nie warto. Gwarantuję, że
@thePiter: W sumie wszystko zależy od celu. Inne zapotrzebowanie będzie miał ktoś kto buduje mięśnie. Inne zwykły zjadacz -chleba- słoniny.
Dla 70kg suchej masy wychodzi minimum 85g białka. To wcale nie jest dużo. 3 jajka = 22g. Porcja karkówki (250g) 42g. Ser Gouda (100g) 26g i już mamy wystarczające 90g.
Glukoneogeneza owszem zachodzi ale jak organizm przestawi się na tłuszcze tej glukozy wcale dużo nie potrzebuje. Mózg w większości przestawia się