Wpis z mikrobloga

Wyobraźmy sobie taką sytuację: robi się gorąco przy naszej granicy, masowo zaczynają być wysyłane wezwania do woja do wszystkich piwniczaków, którzy mają wszystkie niezbędne kończyny.

Umówmy się, wiadomo, iż z naszej perspektywy możemy dziwić się ludziom, którzy nie #!$%@? hen daleko przed masowymi mordami, wszczynanymi i nobilitowanymi przez polityków, które nazywamy wojną. Mogłoby się wydawać, że w naszych czasach ucieczka jest jeszcze prostsza, niż przed II wojną światową. Wypłacamy pieniądze z banku, a gotówkę wyjmujemy ze skarpety. Transferujemy to wszystko w dolary, kruszce i kryptowaluty w rozsądnych proporcjach, a za resztę kupujemy bilet w jedną stronę na jakąś egzotyczną wyspę. Tylko właśnie w gorących mamy zdjęcie gazety z sierpnia 1939 roku, która krzyczy, że Niemcom wojna się nie opłaca. Morał jest jasny - wielu nieprzychylnych umieraniu mireczków obudzi się z ręką w nocniku, gdy na konwencjonalne metody będzie już za późno.

Jak skutecznie #!$%@?ć, kiedy "wróg" jest już u bram, a trepy mają już dla nas bilecik i to raczej nie na Fidżi? Biorę po 200 zł z konta każdej drużyny i słucham państwa.


#wojna #ukraina #przemyslenia #libertarianizm #2zdrajcy #neuropa
  • 17
Wypłacamy pieniądze z banku, a gotówkę wyjmujemy ze skarpety. Transferujemy to wszystko w dolary, kruszce i kryptowaluty w rozsądnych proporcjach, a za resztę kupujemy bilet w jedną stronę na jakąś egzotyczną wyspę.


@Vanni: Problem w tym, że naprawdę niewielu ludzi ma na tyle pieniędzy, aby to zrobić. Obecnie posiadanie jakichkolwiek oszczędności deklaruje 69% Polaków ale ledwie co piąty z nich ma odłożoną co najmniej roczną pensję.
@Vanni nie wiem, na szczęście mam oszczędności i jakby co to biore różową i samolot zanim bedzie za pozno ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale dobre pytanie. Co takie służby mogłyby zrobić?
@Vanni To wtedy tak. Ale w razie ucieczki przed wojną, jeśli uciekniesz nim zdążą cię wezwać to chyba już nie podlegasz wezwaniu będąc poza granicami.
oj tam oj tam myślę że w dwa miesiące ofensywa zatrzymałaby się na Uralu i zaczęłaby się częściowa demobilizacja. Także luz


@IMINT_WAR: I na Uralu ta 1/4 pierwszego rzutu, która to przeżyła, mogłaby świętować Dzień Zwycięstwa. Luz :)