Wpis z mikrobloga

@Fenxo: Nie bardzo lubię współczesne pióra + zupełnie nie wiadomo co Ci się podoba, więc to będą całkowite strzały:
Cokolwiek od TWSBI (tu masz fajne systemy napełniania - wbudowany tłok i próżniowy);
Cokolwiek od Lamy;
Platinum 3776 (chyba jedyna rozsądna nowa rzecz ze złotą stalówką w tym budżecie);
Cokolwiek od Kaweco;
Cokolwiek od Faber-Castell.
Jeśli coś konkretnego Ci się spodoba to daj znać, ocenię czy warto ^^

Omijałbym:
Parker, Waterman, ekskluzywne
Faber-Castell.


@Rittel: Z Lamy i Kaweco widze same po 150zł są jakieś bardziej eleganckie?
Rozumiem, że żeby kupić wartościowego Peklikana trzeba wydać więcej niż 500zl? Znajdę coś z budżetem do 300zl, czy to już za mało na dobre pióro?
@Fenxo: miałem w sumie koło setki piór, od najtańszych po wykraczające sporo ponad Twój budżet, a na co dzień piszę piórami za 80-130 z (Kaweco Sport, WingSung 698 i TWSBI Eco), więc oczywiście że znajdziesz dobre pióro do 300 zł.
Kaweco są w porządku, chociaż ja sam nie kupiłbym od nich nic powyżej zwykłego Sporta. (wszystkie modele mają te same stalówki, więc piszą właściwie tak samo). Liliput się średnio nadaje na
@Fenxo: W ogóle w budżecie do 500 zł ciężko jest coś sensownie doradzić bo jest dużo fajnych rzeczy tak do 200, potem te wyżej są niby OK ale zwykle nie warte moim zdaniem wyższej ceny. Dopiero tak od 1500 startują naprawdę fajne modele ze złotymi stalówkami.
@Rittel: @Fenxo: Jeśli nie wybrałeś jeszcze, to spróbuj Lamy 2000. Powinieneś być w stanie zapłacić za to pióro poniżej 500zł fajnej okazji.
Może Sailor 1911?

Edit:
Zauważyłem, że już L2k była polecona.
Godny uwagi jest też Pilot (Caplessa też możesz znaleźć poniżej 5 stów; inne modele również warte uwagi)
@Rittel: czesc, moglbys cos doradzic na prezent dla dziewczyny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
byloby to jej pierwsze pioro wiec jest zielona, czy cos fajnego do 200 sie znajdzie?
podobaja sie jej takie jak Sheaffer GC300, Waterman (pisales zeby omijac) Hemisphere (czarne+zlote)
@Bartex16: Jeśli podoba jej się Sheaffer to można wziąć, GC 300 się chyba mieści w 200 zł - nie lubię designu więc sam nie korzystam ale sprawiają lepsze wrażenie niż Parker czy Waterman. Mają całkiem dobrego dystrybutora w Polsce, więc w razie czego nie ma problemów z serwisem.