Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam do zrealizowania zlecenie na #filmowanie #kamerowanie budowy teletechnicznej dla pewnej firmy, problem w tym, że zawsze nie wiem jak to wycenić, chce podchodzić do klienta po ludzk, a nie zdzierać na czym się tylko da.
Zlecenie polega na tym, że nagranie jest 500 km w jedną stronę od miejsca mojego zamieszkania, mam dojechać swoim samochodem, nagrać w 4K materiał ok 3-4h kamerą + gimbal, ujęcia z drona 4K. Następnie zmontować z tego krótki, max 5 min film promocyjny, oczywiście muzykę zawsze kupuję z prawami autorskimi, na drona licencja, sprzęt warty ok 30 tys.
Myślę o skasowanie za każdą godzine jaką spędzam nad tym zadaniem jednej kwoty, czyli jadę na miejsce, montuje, kameruje, czekam na coś, zliczam godziny Np. W drodzę będę ok 13h, nagranie 4h, montaż pewnie z 6h, jakiś backup danych, wrzucanie na serwery w celu udostępnienia, zakup muzyki (płace za miesiąc akurat 50zł). Ile w takim razie powiedzieć za godzinę? Myślałem o 50-60 zł brutto, czyli za to ok 1500 zł, ale teraz jak to czytam to trochę mi się wydaje, że się szmacę i psuje rynek, z drugiej strony se facto dostają tylko film ok 5 min + może surówkę i pare zdjęć. Oczywiście osobno doliczę za paliwo. Powinienem jeszcze jakoś wliczyć amortyzację auta? Ile wziąć za dojazd jak spała mi 50zł na 100km? Z góry dziękuje za odpowiedź kolegów po fachu, ja głównie śluby dlatego mam z tym problem, jeszcze jak znam ludzi z danej firmy. #kiciochpyta #pytanie #4k #wycena #wideoprodukcja #wideo i trochę #fotografia ale to gratisowo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: taka kwotę to Ty możesz zawołać od znajomka co chce po kosztach wszystko zrobić. Powiem tak. Robiliśmy nawet krótszy film promujący dla dużej firmy w regionie. Dwa dni zdjęciowe. 2 operatorów, oświetlenie ogarniał jeden z operatorów, drona tak samo(czyli widzisz, trochę zostało uszczuplone o ludzi) później jeszcze montażysta. Zlecenie było w odległości ok 20 km od siedziby firmy i zleceniobiorca został skasowany na kwotę o 6 razy wieksza niż Twoja
  • Odpowiedz