Wpis z mikrobloga

to żadna filozofia. obkuj dookoła posadzkę przy rurze i zrób rowek w ścianie na szerokość rury (rura to 50mm). wsadź do rury w podłodze kolanko 90 albo 45 stopni-wedle uznania, drugie takie samo do rury w ścianie i zaszpachluj najlepiej klejem do płytek tylko wcześniej zagruntuj. i po robocie. fachowcy taką głupotką się nie zainteresują a pozostali Cię tylko naciągną. będziesz miał satysfakcję jak zrobisz samemu a jak wyjdzie tak wyjdzie. wypożycz
  • Odpowiedz
@Czarny_Klakier: koszt to bedzie ze 2 dodatkowe kolanka fi50 czyli cale 10zl :) plus koszt paczki gipsu, to da razem 20zl :)) Sam to zrobisz w 1-2h. Rozkujesz tu i tam, dasz kolanka, osadzisz rurke, przymocujesz gwozdziem, zagipsujesz. Mozesz tez dac mniejsza srednice rury np. 30 jak chcesz, teraz niektorzy do umywalek daja takie mniejsze srednice i tez styka.
  • Odpowiedz
  • 0
To jakis blok? deweloperka? Jeśli tak, i ściana działówka to uważaj z tym podkuwaniem w scianie żeby sasiadowi do salonu się nie wkuć ;)

Zeby schowac takie fi 50 w sciane trzeba podkuc chociaz 7cm tak zeby kielich się schował i żeby to jakoś sensownie zagipsować;)
  • Odpowiedz
  • 0
Nie mogę juz edytowac:/

Chcialem dodac ze teraz działowki maja max 10-12cm, wiec margines zostaje mały;)
  • Odpowiedz
niech jakiś eksspert budowlany pokaże gdzie buduje się mieszkania gdzie ściana pomiędzy mieszkaniami to grubość 12cm, bo ja spotkałem się tylko z płytami kanałowymi pionowymi (gdzie fajnie chowały się takie odpływy) albo cegłami silikatowymi 24cm, i nie jestem pewien ale chyba w tym pierwszym hydraulicy oprócz młota mieli ze spobą szlifierkę, albo tarczę do betonu bo ta płyta troche zbrojona może być (raczej powinna)
a u OP'a to zajrzyj w projekt i
  • Odpowiedz
  • 1
@tepiciel_absurdow nie zawsze, w nowoczesnym budownictwie w blokach, pietra są stawiane na pylonach (slupach jak kto woli), a dopiero pozniej dostawiane ściany z bloczków typu ytong, i o ile nie ma potrzeby, to nawet miedzy sasiadami daje się działówkę 10-12cm (no chyba ze konstrukcyjnie i wytrzymalosciowo jest to wynagane), więc nic dziwnego że często w blokach bardzo dobrze słychać sasiadow.
Grubsze sciany to wiekszy koszt, wiekszy ciężar, a za czym idzie
  • Odpowiedz
@tomzi poważnie widziałeś ścianę działową pomiędzy mieszkaniami?
Jakakolwiek by technologia nie była, te które widziałem miały nośne między sąsiadami.

Odgłosy to inna sprawa, czasem wentylacja, czasem podkuwanie ścian w celu schowania hydrauliki..
  • Odpowiedz
  • 0
@tomzi pomiędzy mieszkaniami nie może być ścian o grubości 10-12 cm ponieważ nie spełniają one warunków akustycznych. Te są spełnione najczęściej dla ścian z gazobetonu gr. 24 cm
  • Odpowiedz
  • 0
@xlab @tepiciel_absurdow, Ok, może nie do końca się też zrozumieliśmy. Chodzilo mi też głównie o to że sciana pomiedzy miekszkaniami nie koniecznie musi byc nośną, bo teraz w większości wypadków nośność spełniają pylony/slupy, a owszem grubsza niż pokojami faktycznie moze być.
  • Odpowiedz
@tomzi: @xlab: @tepiciel_absurdow: Panowie tam jest około 26cm,

można się rozejść.

Pytanie tylko po #!$%@? skoro za tą ścianą mam kuchnię xD

Nie ma tam żadnego komina, jedyne co powinno być w ścianie to trochę elektryki pod kuchenkę, i te rury co widać. Odpływ w kuch tez #!$%@? bo wychodzi z podłogi, jest skierowany w głąb mieszkania xDD
  • Odpowiedz