Wpis z mikrobloga

hej, zamówiłem sobie Aqara Temperature Humidity Sensor. Z tego co wiem działa on dopiero z Xiaomi Gateway. Natknąłem się na stwierdzenie, że tak naprawdę te wszystkie czujniki warto od razu połączyć np. z domoticz, bo aplikacja MiHome jest na dłuższą metę słabą opcją. Mam 2 pytania:

1. Czy ten czujnik, który zamówiłem można połączyć z domoticz po ZigBee bez tej bramki xioami?
2. Jeżeli się da, to po co ludzię mając np. domoticz i tak mają tam tą bramkę? Co to dalej?

#xiaomi #domoticz #mihome #inteligentnydom
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kkarol93: @kultywator: bez bramki xiaomi trochę słabo. Wygodniej bramka i bramkę do Domoticza. Pozniej to co podepniecie do bramki, wygodniej sie dodaje w domoticzu.

Edit: widze ze sniffer wyjdzie drozej niz bramka. Szkoda sie z tym bawić. Bramkę mozna wyrwac za 20-23$, przy okazji moze robić za lampkę, radio itp
  • Odpowiedz
@Malinozaur: @uysy: ale jeżeli użyje zigbee sniffera, to wtedy mogę również używać innych urządzeń nie tylko Xioami, a mając zamiast tego tylko bramkę od xiaomi zamykam się na urządzenia tej firmy?
równie dobrze można pójść wtedy drogą bez domoticza i używać MiHome,
Widzę w sumie jedną zaletę korzystania mimo wszystko wtedy z domoticza, że mogę podpinać inne urządzenia, ale np. po WiFi.
  • Odpowiedz
@kkarol93
Tak, do bramki Xiaomi podpinasz tylko ich czujniki.
Po wifi (i bramce RF433) możesz podpiąć wszystko,co gada z Domoticzem.
Po ZigBee jest jeszcze Philips HUE (podobno bardzo drogi, w sumie żarówki i paski led) i system IKEA, chyba Tradfri. Nie wiem, czy tym snifferem te dwa obsłużysz bez bramek ich producentów.
Do Xiaomi masz przyciski, włączniki, smart gniazdka, czujki ruchu, drgań, otwarcia okna/drzwi itp.
Później do apki Xiaomi dodajesz kamery, oczyszczacz powietrza, odkurzacz itp.
  • Odpowiedz
@kkarol93: Sprawdz sobie ile kosztuje RF433 do domoticza :) nie jest to tanie :).
Moim zdaniem i tak 95% czujników będziesz mieć od Xiaomi bo:
-są najtańsze
-są bezprzewodowe
-są wygodne i ładne
I tak jak napisał @Malinozaur - wszystko w apce Xiaomi.
  • Odpowiedz