Wpis z mikrobloga

@VoltageControlled: no sam jestem ciekaw. Podobno te płyty są w stanie wyliczyć jakość krzemu i podać w procentach. Chłodzenie miałem zakładać Corsair H150i ale mimo to, że to 360mm to może nie dać rady mocniejszego OC. Dlatego jak EKWB wypuści monoblocka na mofsety i CPU do tej płyty to zrobię custom loopa i dopierdzielę radiator 420mm.
@VoltageControlled: no cóż tak się domyślałem że to raczej zbędny ficzer.
Strixy jak i Maximusy od Hero po Formula mają inną sekcję zasilania niż reszta producentów. Asus reklamuje że jest 8fazowa ale w rzeczywistości mają 4 fazową, gdzie inni producenci mają faktycznie 8-fazówki lecz na dublerach. Asus tłumaczy tym, że dzięki temu fale są bardziej kwadratowe na obciążeniu ale YouTube'owi eksperci doszli że to raczej cięcie kosztów. Maximus XI Extreme ma
@VoltageControlled: czemu to piszę xD ano bo pewnie dlatego masz taki "słaby" OC, przez sekcję zasilania. No temat generalnie można pobadać... Nie wiem w końcu jak dokładnie kręcą te płyty te procki. Wiem, że VRM ma na pewno większe temperatury niż MSI czy Asrock
@Ingvarr100th: ale mi się vrm wcale jakoś szczególnie nie grzeje, mimo że nie mam takiego fajnego heatpipe jak w maximusie i jeszcze ten plastik, który blokuje przepływ powietrza. chyba musiałbym trzymać mój system pół dnia na prime95 żeby się nagrzał do tych 100*C. A tak to miałem chyba 50-60* przy normalnych testach