Wpis z mikrobloga

Ceneo o wyłączeniu wykresu historii cen... Akurat przed Black Friday. Fajne to @Ceneo: takie niezbyt wiarygodne xDDD

Rzeczywiście obecnie historia cen nie działa () Zaskoczyła nas popularność funkcji i z tego względu musieliśmy ją wyłączyć. Natomiast pracujemy nad tym, żeby jak najszybciej wróciła.

https://www.wykop.pl/wpis/36861383/na-ceneo-usuniety-jest-wykres-historii-cen-wycofal/#comment-129532467

#ceneo #oszukujo #januszebiznesu #heheszki
xandra - Ceneo o wyłączeniu wykresu historii cen... Akurat przed Black Friday. Fajne ...

źródło: comment_L8D3HS04ReZmTagTg5Trgb9KV7kcVgPF.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@xandra: prawdopodobnie są pobierane z bazy danych, a następnie zwykły skrypt rysuje na podstawie tych danych wykres. Nie jestem pracownikiem ceneo, ale w moim softwarehouse właśnie tak wykonujemy takie rzeczy.
  • Odpowiedz
@disease: Słuchaj, masz mnie za idiotkę? Dane są zapisywane na dysku, albo taśmach. Nie ważne czy jako plik czy ciąg zmiennych - są buforowane, nie trzeba ich generować realtime. @kolargolo:
  • Odpowiedz
@xandra: Dobra, to podsumujmy, upierasz się przy swoim, ale dobrze, wyjaśnię Ci jak to działa dokładnie, od początku. Rzeczywiście, pewnego jednego razu dane są zapisywane "buforowane", whateva, raz jeden gdy ktoś doda rekord produktu, a w nim cenę wraz z datą. Wtedy dane są zapisywane w bazie. Potem te dane są odczytywane przez skrypt (po naciśnięciu ikony się odpala), który ma za zadanie na podstawie zapisanych danych wyrysować wykres. Nie wiem
  • Odpowiedz
@kolargolo: No i właśnie to miałam na myśli, ceneo zaś sugerowało, że popularność tej funkcji była tak duża, że musiała powodować jakieś obciążenia i dlatego ją wyłączono. Nagle jednak, przypadkiem po paru znaleziskach i wpisach na mirko funkcja została włączona, normalnie cud ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@disease: Masz jeszcze coś do powiedzenia w temacie, ale merytorycznie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra @innigri @Swiety_od_mordercow

Historia cen jest dostępna już w wersji desktopowej. Przepraszamy za trudności dzień przed Black Friday. Mamy nadzieję, że funkcjonalność pomoże zrobić Wam udane zakupy jutro. Przypominamy, że funkcjonalność bez przerw była i jest dostępna w aplikacji mobilnej Ceneo. Zachęcamy do korzystania.
  • Odpowiedz
@xandra "Nie wiem w jaki sposób ma to wpływać na szybkość strony, bo takie skrypty nie robią masakrycznych zapytań do bazy.". Kolejny który uważa że wie jaką mają architekturę i bez tego wyciąga wnioski. To co napisał to tylko bardzo krótkie wyjaśnienie etapów ale każdy może być zaimplementowany na bardzo wiele sposobów i również spieprzony/nie przetestowany na wiele sposobów.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xandra: Nemka, zanim zaczniesz #!$%@? jakies #!$%@?, to upewnij siejak dziala np. Hibernate, albo Toplink. Jaki ma cache i dla jakich odpytan bazy. Dowiedz sie tez w jaki sposob realizowane jest przekazywanie danych dalej, to sa stare technologie, mam nadzieje, ze Ceneo uzywa czegos wydajniejszego. Ale w zadnym przypadlu nic nie jest zapisywane na dysku.
  • Odpowiedz
@disease: Myślisz, że tak duża firma pozwoliłaby sobie na nie optymalizowanie baz danych na najwyższym poziomie? W sumie może i tak, ale ostatecznie jest to najpopularniejsza wyszukiwarka cen w kraju ¯\_(ツ)_/¯

Ale w zadnym przypadlu nic nie jest zapisywane na dysku.

@audiokoks: A na czym? Na taśmie perforowanej? xDDD
  • Odpowiedz
Myślisz, że tak duża firma pozwoliłaby sobie na nie optymalizowanie baz danych na najwyższym poziomie?


@xandra: po tylu latach pracy w tym zawodzie wiem że najprostsze rzeczy można #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz