Wpis z mikrobloga

Dzisiaj sporo czytania, ale myślę że część osób to zaciekawi, czyli plany (plany, plany) na rozwój trasy #velomalopolska na terenie miasta Kraków PL.

1. Mamy prawdopodobną odpowiedź kiedy możemy się spodziewać brakującego odcinka #wislanatrasarowerowa ze Skawiny do Tyńca (a przynajmniej jej części biegnącej po wałach). Informacji takiej doszukałem się w odpowiedzi na poselską interpelację, o której wspominałem we wrześniu (bit.ly/2PDcEHX). Niestety wychodzi na to, że poczekamy na to do końca roku 2021.

Cytuję fragment odpowiedzi na interpelację (pełna treść bit.ly/2Bmbl7r):
"Odnosząc się do remontu wałów wiślanych na odcinku od Tyńca do Skawiny, uprzejmie informuję, że PGW WP RZGW w Krakowie planuje w roku 2019, w ramach środków pochodzących z pożyczki Banku Światowego, rozpocząć realizację robót budowlanych z zakresu ochrony przeciwpowodziowej w ramach zadania: „Rozbudowa prawostronnych obwałowań rzeki Wisły od ujścia rzeki Skawinki do stopnia Kościuszko”. [...]
Z uwagi na fakt, że projekt przewiduje utwardzenie korony wału, ewentualną asfaltową trasę rowerową będzie można wykonać dopiero po zakończeniu prac modernizacyjnych, planowanych do końca 2021 roku."
Z tego pisma możemy też dowiedzieć się, że ZIKIT dostał zielone światło dla projektu kładki nad Białuchą pod warunkiem "dostosowania rozwiązań technicznych do istniejących warunków terenowych, bez ingerencji w lewy korpus wału przeciwpowodziowego Białuchy i bez ograniczania przekroju międzywala nasypami ziemnymi."

2. I tu przechodzimy do innych ważnych odcinków WTR na terenie Krakowa, bo w prezydenckim projekcie budżetu 2019 (bit.ly/2PLYbcH) znalazły się m.in. plany właśnie na:
▶ ścieżki rowerowe w ciągu wałów Wisły wraz z obiektem mostowym nad rzeką Białuchą w Krakowie (projekt, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz zawarcie umowa o dofinansowanie inwestycji w ramach ZIT), czyli w skrócie - w 2019 jeszcze fizycznie po niej nie pojedziemy, więc zostaje nam to "korytko" na schodkach z Al. Pokoju przez minimum jeszcze 2 lata (ciekawe ile kosztowałby tymczasowy, drewniany mostek jakie niektóre gminy w PL nawet w jeden dzień stawiały?)
▶ rewitalizacja Bulwarów Wiślanych o pow. 36 ha. w ramach projektu "Wisła łączy" (dokumentacja oraz rozpoczęcie robót budowlanych) - wyjdzie dopiero w projekcie (i mam nadzieję, że w konsultacjach społecznych) w jakimi to będzie zakresie i postaci wykonywane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.
▶ ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły na odcinku ul.Widłakowa - ul. Tyniecka (zakończenie budowy) - w końcu...

3. W projekcie tego budżetu jest też zaplanowane rozpoczęcie prac nad rozbudową ul. Kocmyrzowskiej i jak rozumiem przy okazji też DDRek w ramach #eurovelo11

4. W temacie pozostałych odcinków tras na terenie m. Krakowa (#velorudawa/ #velopradnik) na razie niczego nowego się nie dokopałem. ale jako ktoś coś wie, to piszcie w komentarzach.

A tak nawiasem - ktoś pamięta ile lat temu wały w Tyńcu były takie gładkie jak na tym zdjęciu? :-)

https://www.facebook.com/velomalopolska/photos/a.207503109645225/644756625919869/?type=3&theater

#krakow #rower #rowerowykrakow
Cymerek - Dzisiaj sporo czytania, ale myślę że część osób to zaciekawi, czyli plany (...

źródło: comment_2Kwc4kILDByVGCYTdN76l3rmqflUTSVd.jpg

Pobierz