Wpis z mikrobloga

@ugly0ne: tak, tak samo jak ksylitol. W przypadku erytrytolu dodatkowo za duża ilość piecze w język. W wypiekach daje radę (jest mniej słodki niż cukier), tylko też wiadomo, zależy od wypieku - jak ktoś planuje na erytrytolu zrobić coś, co wymaga dużej ilości słodu, to ja bym nie polecała.
  • Odpowiedz
@ugly0ne: w sensie już go zrobiłeś i jest taki? Wiesz, dopóki Ci smakuje, to luz. Ja no ubijając śmietanę dawałam plus minus pół na pół ksylitolu z erytrytolem, tak żeby też nie było zbyt słodkie. Raz dałam sam erytrytol i dałam go nieco więcej, to nas potem pyski paliły xD
  • Odpowiedz
@ugly0ne: 100g cukru na 18cm tortownicę? imo za słodko, ale mogę się mylić. Nie wiem, zobaczysz jak wyjdzie, ale zazdro, fajnie wygląda <3
W sumie to daj znać jak wyszło :D
  • Odpowiedz
@ugly0ne: moim zdaniem najlepiej się sprawdza połączenie ksylitolu i stewii. Sam ksylitol w zbyt dużej ilości daje duża gorycz. A sama stewia ma zbyt nietypowy posmak.
  • Odpowiedz
Sam ksylitol w zbyt dużej ilości daje duża gorycz.


@Mirkosoft: wow, pierwsze słyszę, a z ksylitolu korzystam grubo ponad 4 lata oO stewię za to określiłabym właśnie nie nietypowym smakiem, a chemiczną goryczką. No ale jadłam to świństwo parę razy jedynie, więc nie wiem, może odpowiednio użyta faktycznie jest zjadliwa ¯\(ツ)_/¯
@ugly0ne: i co z sernikiem? :P
  • Odpowiedz
  • 0
@Mirkosoft nie szkodzi, tak mi smakuje. Taki metaliczny smak i nie tylko ja to tak opisuję, bo spotkałam się już z podobnymi opiniami. Stewie chyba ogólnie albo się kocha albo nienawidzi.
  • Odpowiedz
Stewie chyba ogólnie albo się kocha albo nienawidzi.


@matra: ani nie kocham, ani nie nienawidzę. Ma Swoje zastosowanie po prostu, gdybym dał solo do ciasta nie byłoby dobrze. Sama nadaje się do napojów.
  • Odpowiedz