Wpis z mikrobloga

Dobra, zbieram się od tygodnia do zakupu pralki i nie mogę się zebrać. Czas na opinię wypoku.

Jaka pralka? Dobrze żeby była tania, absolutny max to 2k. Fajnie jakby też była cicha, nieźle prała i starczyła na lata (lub była łatwa/tania w naprawie). Nie musi być duża, będzie prała max dla dwóch osób. Rozmiary max 60cm szerokości, 70cm głębokości.

#pralka #rozowepaski #agd #dom #kiciochpyta
  • 11
@krystek26 dzięki za radę

@bekawpracy myślałem o tym, ale kupować z niepewnego źródła, wnosić to samemu na czwarte piętro... meh. Wolałbym coś porządnego (choć wiadomo, że czasem nowe psują się częściej)

Z tego co pisał w innym temacie @EmPfLiX i co mówił mi inny kolega pracujący w sklepie z AGD chyba będę rozglądał się za LG. Tylko nie wiem za jakim konkretnie modelem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wizjonero: 1499 spokojnie znajdziesz w sieciówkach. Podstawowe modele lg 1200 obrotów 6.5 kg klasa wirowania B jakbyś chciał model z programami parowymi to około 1799
Za 1499 polecam np. f2j5wn4w
1699 f2j6wy1w
Oba modele to 45cm głębokie jak chcesz pełnowymiarowe to podobna cena
@EmPfLiX a powiedz mi jeszcze, proszę, bo widziałem że pisałeś o tym w innym wątku. Jak się mają pralko-suszarki do zestawu pralka + suszarka?

Rozumiem, że oddzielnie będzie zawsze lepiej, ale czy pralko-suszarki mają sens? Suszą w miarę dobrze? Póki co słyszałem w większości narzekania, ale może to kwestia modelu? Awaryjność jest większa niż samych pralek?

Niszczenie ciuchów to pewnie też kwestia programu?

Sorry, że tak zasypuję pytaniami, ale jak pisałem --
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wizjonero: rozdzielenie ma sens bo oszczędzasz w wodę no i nie ogranicza ciebie załadunek szuszarki ( np 8prania 5 suszenia w pralko-suszarkach) , minusem może być pompa ciepła (wymiana w razie awarii po gwarancji to kwota raczej powyżej 1k) co do awaryjności to nie powinna być wieksza. Wszystko zależy od wyboru urządzenia wg mnie .
Pralko suszarka do 2k to raczej candy albo w sumie LG kojarzę jeden model .
Jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wizjonero: LG fh4g6tdk2r
Candy csws596d/5-s
Candy na szczotkowym silniku LG ma inwerter .
Różnica w załadunku candy 9/6 a LG 8/5
Obroty ( choć to nie jest istotny parametr candy 1500 LG 1400)