Wpis z mikrobloga

Czy na umowie zlecenie mam prawo do L4?
Dostałem L4 i antybiotyki na tydzień a pracodawca twierdzi że na umowie zlecenie mnie L4 nie obowiązuje i ewentualnie jutro mogę nie przyjść do pracy chyba że znajdę zastępstwo xD.
Ma rację?
#prawo #pracbaza
  • 14
@darek-jg
@redmonk
To że nie zapłacą to wiem, ale poinformował mnie że nie mogę bo to umowa zlecenie cywilno coś tam i, że im się muszą godziny zgadzać i będę mógł jak znajdę kogoś na zastępstwo.
@darek-jg
@redmonk
Z tego co sprawdziłem nie mam żadnego zapisku o L4 w umowie. Dodam że jestem na wypowiedzeniu od wczoraj. Teraz pytanie czy kręcić inbe czy nie o ten tydzień L4 skoro mam tam pracować do 19 grudnia.
@darek-jg W zasadzie tak, ale później szlajac się po sądach też byłoby nieprzyjemne.
Mam informacje że ponoszę koszty za straty przeze mnie spowodowane ale o zastępstwie nie ma mowy w umowie. W razie czego zostają mi haki ze około 10 na 15 komputerów w firmie jest na pirackim windowsie więc to też może dać im do myślenia
@krygv: zresztą to twoje zlecenie to fikcja bo

Podstawowe elementy wskazujące na wykonywanie pracy w ramach umowy zlecenia to:

duża swoboda i samodzielność pracowników w zakresie organizowania pracy,

brak określenia godzinowego wymiaru czasu pracy (w tym również ścisłego wyznaczenia godzin rozpoczynania i kończenia pracy),

brak kierownictwa ze strony zlecającego pracę,


Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-umowa-zlecenie-a-pozostale-stosunki-pracy-umowa-o-prace-umowa-o-dzielo
@darek-jg W sumie przeczytałem czym się to różni, to moja pierwsza praca więc nie wiedziałem że są takie różnice. O dziwo moja umowa ma wszystkie elementy umowy o pracę XD
I z tego co widzę różni się tylko nazwą...
@krygv przecież do sądu cię nie będą ciągać, bo to byłby strzał w kolano.

Inna sprawa, że jeżeli dostajesz wynagrodzenie po wykonaniu zlecenia, to mogą sobie tam wrzucić karę finansową (zapłacą ci mniej) i żeby odzyskać te pieniądze, to też byś musiał ich podać do sądu cywilnego.
Jakby co po prostu kręć inbę, że wystąpisz o wsteczną zmianę umowy na umowę o pracę, jak masz możliwość, to fotografuj grafik itp.
grafik z tygodnia na tydzień ustalam sobie sam (godziny pracy), z tym że muszę tygodniowo mieć 40 godzin przepracowane.


Oj oj oj... Masz to na piśmie? ( ͡ ͜ʖ ͡)