Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie szukania lekko pomotanej terenówki (turystyk), ostatnio oglądałem Jeppa Grand Cherokee WJ i jako, że nie mam porównania do żadnego innego egzemplarza, to chciałem spytać właścicieli jeepów o stan podwozia. Czy ruda już mocna go zaczęła chrupać, czy to standard na 18letnie auto? Tylny most najgorszy :] No i co to jest to zaznaczone w kółku na czerwono? bB albo ciekło, albo się na nim para wodna skropliła.

Zdjęcia: https://imgur.com/a/ye3Ci3N

#jeep #offroad
pozwolę sobie też zawołać właścicieli WJotów (byłych i obecnych): @BratProgramisty @ogr82 @Cacor @Trollsky @ferbenb
Pobierz WormRider - Jestem na etapie szukania lekko pomotanej terenówki (turystyk), ostatnio ...
źródło: comment_3hK0dhZnUbGeDcYYsmZ8AftuFiwFgPz0.jpg
  • 24
@WormRider: Ruda tańczy, jak szalona... ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale czego się spodziewać po samochodzie, który w terenie prawdopodobnie nie raz stał w wodzie... Musisz się liczyć z tym, że na start włożysz w łatanie lekko 1\3 tego, co dasz za samochód.
@WormRider: test śrubokręta - bierzesz na oględziny śrubokręt i patrzysz czy w najbardziej rude miejsca wchodzi w blachę - jak wchodzi jest do łatania i spawania (trzeba rozebrać wnętrze w danym miejscu - wyciąć rudę i wspawać stalowe cynkowane płyty, potem baranek, lakierowanie albo farba okrętowa czy coś), cena - sky is the limit zależy od ilości i wielkości ubytków jeśli nie wchodzi to całe podwozie na cyk zrobisz zabezpieczenie cena
@kaczor: to 1500 to koszt w warsztacie, czy materiały? Bo prawda jest taka, że warunków do samodzielnych napraw nie mam. CO do samego testu to na kolejne oględziny to już jechałbym do warsztatu gdzie znają się na jeepach, tutaj sprawdzam, czy warto. O XJ kiedyś marzyłem, teraz pojawiły się środki na WJota, samochód ma być tylko do turystyki, nie do rajdów

@BratProgramisty: cenna informacja, bałem się, że cały most do
@jaceks653: no to jest pytanie, czy tak ma być, czy nie? i czy to dużo problem? Raczej zakładam, że nie ale jestem ciekawy.

który to rok ? Sporo sobie woła. Ja miałem XJ zmotanego ,tęsknię trochę za nim
2001 ale zmotany tak, że nic więcej do niego nie będę dokładał, sam się zastanawiam, czy nawet nie za bardzo (stalowy zderzak bez homologacji są ryzykowne w przypadku jakiegoś wypadku). Ogólnie jak patrzę