Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z wyrejestrowaniem auta po złomowaniu? Bo już mi głowa od tego puchnie, co czytam to inne wnioski. Kupiłem samochód, nieprzerejestrowałem i auto poszło na złom. Gość, który brał ode mnie auto przeciął tablice, dowód i kartę pojazdu. No i mówię mu, że auto było zarejestrowane 100km ode mnie i czy w tym przypadku muszę dymać do tego urzędu. Stwierdził że nie, oni wysyłają do WK papiery od nich i auto będzie wyrejestrowane "z urzędu". Dwa tygodnie temu przyszło do mnie pisemko z zapłatą kolejnej raty PZU, na następny dzień pojechałem do agenta zgłosić złomowanie aby tego nie płacić. No i wszystko ok ale coś mnie tknęło i sprawdziłem dziś na historiapojazdu.gov.pl - auto nadal wisi jako zarejestrowane z ważnym OC a złomowałem go końcem sierpnia. Co w tej sytuacji, poczekać jeszcze chwilę czy zadzwonić do tego WK i dowiedzieć się jak sprawa wygląda?

#motoryzacja #samochody #pytanie #oc
  • 5
  • Odpowiedz
No i wszystko ok ale coś mnie tknęło i sprawdziłem dziś na historiapojazdu.gov.pl - auto nadal wisi jako zarejestrowane z ważnym OC a złomowałem go końcem sierpnia.


@Krzemol: xD. Przecież musisz iść do WK wyrejestrować auto.

W wydziale komunikacji do wyrejestrowania potrzebne będą: zaświadczenie o demontażu pojazdu – wystawione przez przedsiębiorcę prowadzącego stację demontażu lub punkt zbierania pojazdów – dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeżeli była wydana), tablice rejestracyjne.
  • Odpowiedz
@Krzemol: xD. Przecież musisz iść do WK wyrejestrować auto.


@John_archer: Tak samo jak trzeba przerejestrować po zakupie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Podobno 30 dni stacja demontażu pojazdów ma czas na dostarczenie zaświadczenia o złomowaniu do urzędu (stąd trzy egzemplarze tego świstka) a urząd 30 dni na wyrejestrowanie "z urzędu" nawet jak sam się nie zgłosisz ale widać coś nie pykło a dymać mi się
  • Odpowiedz