Wpis z mikrobloga

@Istarion: O ile się nie mylę to DELL U2715H

Kiedyś byłem fanem strategii coś w stylu Empire / Shogun. Trafiały się jakieś strzelanki typu BF3 / CoD4. Fajnie by było pyknąć w GTAV / Iron Harvest / Anno itd.

Wygląd - nie ma znaczenia
Cisza - fajnie by było gdyby nie przypominał traktora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podświetlenie - raczej nie ...

Wolałbym spojrzeć pod kątem funkcjonalności,
@piotrlionel: https://www.x-kom.pl/lista/4aztq4cke Ja bym brał tak. Dałem płytę pozwalającą na mocne oc tego procesora - można tu troche przyoszczedzić przy słabszym oc, Wentylatory są do chłodzenia powietrznego, pojemna obudowa, sory ale jednak ładna i szklana.
Dałem nawet niezły ssd na dane 1tb i szybki ssd na system. W takiej konfiguracji ten komputer bedzie niesłyszalny przy przeglądaniu neta i cichy nawet w pełnym obciążeniu.
@FireDash: @Istarion @carving85 pojawiła się jeszcze jedna kwestia. Pokazałem listy części od was kumplowi i stwierdził, że mega ale polecał jeszcze jakiś monitor 2k lub 4k, ponieważ dopiero wtedy będę w stanie odczuć różnicę itd. Co o tym sądzicie ? Powinienem inwestować w coś innego niż DELL U2715H - > ten ma jakość QHD ( nic mi to nie mówi () ) no i
@piotrlionel: No 2k fajna opcja ale zawsze możesz go kupić za rok i nic się nie stanie.
Nie wiem czy warto teraz schodzić 2k z komputera żeby kupić monitor.

około 800zł możesz oszczędzić na procku i kupić i5 8700k i kartę 2070 kupić to też zejdziesz o 1k. Czyli już jakoś na monitor będzie.

Ogólnie te RTX są bardzo przecenione.
@piotrlionel: Siedzę na 4K z 1080ti i szczerze już wysokie po prostu miażdżą jakością obrazu względem ultra FHD.
czasem grywam w gry na 2 monitorze FHD 144hz, ale to głównie dynamiczne gierki czy online bo płynność jest bardzo przyjemna. 4K i tak tylko z gsync i najlepiej panelem IPS/VA bo tnki na ogół mają kiepskie barwy.
Teoretycznie przy 4K procesor traci kompletnie na znaczeniu na ten moment i np 9700K @