Wpis z mikrobloga

@Paralotnia Czyli chcesz aby partia była za całą tą idiotyczną tolerancją, femimizacją itd. Jednocześnie wprowadzając dalsze upaństawianie gospodarki na wzór komunistycznego systemu O_O Dayum!
@Haqim No to wyjaśnij mi :D Bo z definicji to właśnie liberalna gospodarka (aka lewicowa) jest za wolnością, obniżeniem podatków, niższą kontrolą, niższymi regulacjami itp itd... Chyba, że po prostu już żonglujemy hasełkami pod własne widzimisię.
@lemek3: no to teraz masz pelne trio prawicowa-liberalna-lewicowa. Co ciekawe, i prawicowi i lewicowi politycy wala na oslep w liberalow :). Natomiast w kontekscie gospodarki liberalna ma konotacje wlasnie prawicowe, czyli duza wolnosc gospodarcza, malo regulacji, od strony panstwa zrownowazony budzet, maly socjal i ograniczanie zadluzenia. O taki model jak rozumiem chodzilo koledze @Paralotnia i tego dotycza odpowiedzi ponizej
@Haqim: Przy czym niestety sam odchodzący Petru był mocnym wolnorynkowym skrzydłem i co ważne zaangażowanym ideologicznie w te poglądy. Martwi mnie, że będą teraz konkurować o elektorat z mocno socjalnym Biedroniem, co może ten przechył w lewo kontynuować.
@Haqim No to wyjaśnij mi :D Bo z definicji to właśnie liberalna gospodarka (aka lewicowa) jest za wolnością, obniżeniem podatków, niższą kontrolą, niższymi regulacjami itp itd... Chyba, że po prostu już żonglujemy hasełkami pod własne widzimisię.


@lemek3 Liberalizmu gospodarczy nie jest lewicowy. To lewica dążyla do wszelakich regulacji.