Wpis z mikrobloga

@kubapoz to jest prawidlowy spaw. Generalnie spaw dookolny w takim miejscu powodowalby niepotrzebne napiecie materialu, a w skutek czego wygiecie. Tak naprawde, to bardziej dluga "zczepka" niz spaw.

Co do nierdzewki, to jest raczej spaw reczny. Zmiana koloru zawsze nastepuje w stali nierdzewnej w skutek temperstury. Efekt do usuniecia mechanicznie ( szlifowanie i polerowanie ) ale w surowym materiale wyglada dosc atrakcyjnie, dopoki cala spoina kladziona jest rowno. Jezeli nie, efekt nie
@mjatoja dzięki za odpowiedź, zdążyłem usunąć jak doczytałem, że op nie jest spawaczem, ale jak widać wśród mirkow są inni. Wrzucam zatem jeszcze raraz foto. To jest tralka balustrady w schodach wewn i ja ze względów estetycznych kazałem im to zmienić na dookolny. Zmienili i jest ok, tu się chyba jakieś duże naprężenia nie wydarza, tym bardziej że na dole ta tralka jest na luźno i elastycznie posadowiona w stopniu drewnianym?
Pobierz kubapoz - @mjatoja dzięki za odpowiedź, zdążyłem usunąć jak doczytałem, że op nie jes...
źródło: comment_Na1zVQUtKWovXGSLq1u5sDoQfYSbRiVo.jpg
@kubapoz naprezenia wychodza w trakcie spawania, czesto po odpieciu elementu z uchwytu moze "odbic" i trzeba to korygowac. Jesli spawacz wie co robi ( a z doswiadczenia wiem ze w Polsce jest masa ogarnietych ludzi ) to nic nie zauwazysz i bedzie prosto.