Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@irytacjaniebosklonu: Trzeba to zmywać czy nie? I czy to się nakłada na czystą twarz czy na jakieś kremy czy coś innego (gdzieś wyczytałam że laski tak nakładają więc już zgłupiałam)?
  • Odpowiedz
@Sijabka: Hydrolat lub tonik nawilżający (wspomoże wchłonięcie) i na to tak dosłownie ze 2-3 krople oleju wmasuj w całą twarz. Cera niekiedy musi się przyzwyczaić do takiej pielęgnacji, dlatego dobrze jest zaczynać od jak najmniejszej ilości olejku, a z czasem sama się zorientujesz, jak sobie ją dobierać.

I mogę też dodać, że ja sama stosowałam nawet te teoretycznie komedogenne oleje na swojej łojotokowej cerze i, przy odpowiednim doborze ilości oraz uprzednim
  • Odpowiedz
@Sijabka: to zależy od skory. Jak ktoś ma suchą to może i 2x dziennie. Tłustą teoretycznie może zapchać stosowany codziennie. Ja po takich radach jw. mialabym zapchane pory po jakims czasie. Nie sugeruj się tym jak czesto inni nakladaja, bo każdy ma skorę z innymi potrzebami. Zacznij np. od raz na 2 dni i obserwuj swoją skórę. Jak chcesz zostawić olej na skorze to pod niego daje się coś nawilżajacego z
  • Odpowiedz
@Sijabka możesz na dwa sposoby właśnie, do wyboru. W mieszance z rycynowym do OCM, lub do rozpuszczenia makijażu i zmycie normalnie żelem. Możesz też jako okluzję zamiast kremu, ale pod spód koniecznie coś nawilżającego na bazie wody (czyli jakieś serum nawilżające bez olejowe) reszta tak jak pisze @ragdolka
A swoją drogą to jeden z najlepszych olejów, który ma mały potencjał komedogenności to olej z orzechów włoskich. Jedyny, który się nie zepsuł, kupiłam
  • Odpowiedz
@StaryZdzich: @Sijabka z tym hasłem, że nie zapycha, bo ma podobny skład do sebum to przesadny wniosek- bo zaskórniki składają się m.in. z sebum. Ale przy olejach właśnie bardzo widać siłę reklamy. Pierwszym modnym w internecie był chyba arganowy, popularyzowany hasłem złoto maroka. Oczywiscie reklamowano go jako olej uniwersalny do każdego typu cery.
  • Odpowiedz
@ragdolka o #!$%@? pamiętam ten szał na olej arganowy. Wtedy zaczynałam przygodę z alternatywną pielęgnacją i się nim sumiennie smarowałam, włosy też xD aż cud, że się wtedy nie zraziłam, ale najwyraźniej lorerare działały jeszcze gorzej ;)
  • Odpowiedz
@Sijabka: oj olejki w sumie mogą mieć wiele zastosowań w pielęgnacji, chociaż osobiście nie jestem przekonana do całkowitego samodzielnego używania. Przede wszystkim nie wierz w kit, że olej Ci nawilży, bo to pic na wodę on tylko zatrzymuje wodę, więc powiedzmy na hydrolat nawet ma to sens.
Olej najlepiej jako dodatek stosować, np kropelka do serum by nie musieć potem używać kremu bo to dodatkowa warstwa, dodatek do za lekkich masek
  • Odpowiedz