Wpis z mikrobloga

Ktoś z Polski się wybrał, aby sfilmować najstarsze na świecie Ikarusy 280 z rumuńskiego Ploeszti, jedynego miejsca, gdzie są wciąż eksploatowane egzemplarze z lat 70, w tym jeden z pierwszego rocznika produkcji(1973). Niedługo znikną, bo rumuny kupiły nowe autobusy i najbliższe miesiące to jest ostatnia szansa, by zobaczyć te zabytki.
#komunikacyjneciekawostki #ikarus #rumunia
W.....c - Ktoś z Polski się wybrał, aby sfilmować najstarsze na świecie Ikarusy 280 z...
  • 10
@producent_smogu: właśnie mi przypomniałeś, że widziałem kiedyś kabinę dostawczaka z poplakowaną grubą warstwą brudu. a i jak w robocie dostawałem ciężarówkę po kimś, to bywało podobnie. a jak "niczyją" to było jeszcze gorzej. bede rzigoł :)
A ikarusa faktycznie wieki nie widziałem. Za to pamietam jak pojawily się u mnie na ulicach pierwsze sztuki. Ta fascynacja przegubem, albo oswietleniem wnetrza lampami z tysiacem zaroweczek :) ech
A ikarusa faktycznie wieki nie widziałem. Za to pamietam jak pojawily się u mnie na ulicach pierwsze sztuki.


@totalski: Ale tu nie chodzi o to, że tam jeżdżą Ikarusy, bo pojazdy marki Ikarus nie są białymi krukami. Sam charakterystyczny przegubowy model 280, który zapewne masz na myśli, produkowany w latach 1973-2002 jeździ jeszcze m.in w 2 europejskich stolicach(Kiszyniowie i Budapeszcie), a w Polsce jeszcze jeżdżą w Częstochowie i Kędzierzynie Koźlu, niedawno