Wpis z mikrobloga

  • 19
Mireczki, wystraszylibyście się różowej, jakby po 3 miesiącach związku powiedziałaby wam, że ma depresję i zamierza iść do psychiatry po leki? Czy to za wcześnie? Spotkałam się z opinią, że niebieski może wtedy czuć się przytłoczony sytuacją i będzie chciał uciec


#depresja #przegryw #zwiazki
  • 56
  • Odpowiedz
@alxnr: Nie wiem jak chłopak zareaguje, ja powiedziałem dziewczynie zanim określiliśmy się jako związek i powiedziała, że to żaden problem, a po 2 latach i tak się rozpadło bo przez cały czas nie potrafiła zaakceptować tego, że nie latam wokół niej jak zdrowy.
  • Odpowiedz
@alxnr: pytanie czy on przez te trzy miesiące wyczuł, że coś jest z Tobą nie tak. W sumie mógł i mógł także błędnie to zinterpretować. Jeżeli uważa, że depresyjne cechy charaktery są Twoimi naturalnymi, to może później negatywnie odebrać zwłokę i zmiany kiedy wyzdrowiejesz. Ja bym był szczery, bo jeżeli tego nie rozumie, to nie daje Ci pewności, że poczuł do Ciebie coś naprawdę szczerego. Ryzykowne, ale ja wymagam od partnera
  • Odpowiedz
@tomek001: przy czym jeżeli depresję ma od dawna, to jej od razu nie minie dzięki Tobie, bo zmiana równowagi chemicznej mózgu trwa dość długo i wymaga też konkretnych aktywności. Ale w sumie ciekawe, że zwracasz na to uwagę, bo jeżeli np taki stan utrzymuje się przez długi czas trwania związku to można by mieć takie myśli i na pewno jest trudno. Pytanie czy Cię to motywuje do pomocy i czy ona
  • Odpowiedz
@mrocznyprecel: 2 osoby w depresji nie ma bata by sobie pomogly, zawsze musi byc ta zdrowa osoba ktora odda energie by wzmocnic 2 osobe. Do tego osoby z depresja zamykaja sie tylko na wlasne uczucia i zakrzywiaja rzeczywisty obraz swej osoby
  • Odpowiedz
@xerror: W sumie dobrze, że to napisałeś. Myślę tak samo i trochę żałuję, że żartowałem w tym temacie. Ewentualnie, wyjątkiem mogłaby być osoba, która depresję ma za sobą, wtedy łatwiej mogłaby wyłapywać jakieś patologiczne zachowania, ale to też się łapie w kategoriach zdrowia psychicznego, pomimo że zmiany w psychice zostają na całe życie.
  • Odpowiedz
@alxnr lepiej jak najszybciej być szczerym wobec siebie. Pomoże - sama zobaczysz że związek ma przyszłość. Nie pomoże - frajer uciekający od odpowiedzialności
  • Odpowiedz
@JohnnyGaat:

dobrze przebolcować i po problemie :) najlepszy lek na wszystko


XD

@alxnr:
A tak na poważnie, to nie warto robić z tego tajemnicy... bo i tak prędzej czy później się wyda - leczenie nie trwa miesiąc ani dwa.
A po tabletkach bywa różnie. Zostanie i będzie pomagał jak będzie źle - to super.
Stwierdzi, że jesteś #!$%@? - tym lepiej dla Ciebie, bo przy okazji depresji nie będziesz musiała
ZkropkaoNa - @JohnnyGaat: 
 dobrze przebolcować i po problemie :) najlepszy lek na ws...

źródło: comment_E7xKIQYtZFDRc42uLRLFtf5TSuys9wnO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz