Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi różnymi typami krwiodawstwa? Jak to ze sobą koliduje jeśli chodzi o częstotliwość oddawania? Np rocznie można oddać 25 litrów osocza a płytki krwi 12 razy w roku. Chciałbym osiągnąć jak największą "wydajność" (xD), a nie wiem jak to ugryźć, wytłumaczy mi ktoś co i jak? Dotychczas oddałem 3x 450 ml krwi pełnej, a w inne metody się nie zagłębiałem.
#krwiodawstwo
  • 13
  • Odpowiedz
@marcinkox3: Płytki są najefektowniejsze jak chodzi o oddawanie. 12x na rok = 6l w rok, a przy pełnej krwi oddaje się tylko 6x 450 ml 2,7l na rok. I tak siedzisz w krwiodawstwie długo także dodatkowe 30-40 minut na oddanie płytek nie zaszkodzi :)
  • Odpowiedz
  • 0
@trciacho a powiedz mi jeszcze, jeśli ogarniasz temat, jakbym np oddał pełną, to po jakim czasie mógłbym przykładowo płytki? Po dwóch tygodniach czy jak to się liczy?
  • Odpowiedz
  • 0
@trciacho
@Peran7
Byłem wczoraj oddać krew i mi się przypomniało o tym wpisie. Wbijam do rejestracji i wywiązała się taka rozmowa:
-umawiał się pan?
-nie
-to musi pan iść zobaczyć czy mają sprzęt wolny
Poszedłem więc do pomieszczenia gdzie pobierają składniki krwi i mówię o sytuacji i że pierwszy raz chce oddać. Pani na to, że musi mi sprawdzić czy w ogóle jest możliwe ode mnie pobrać, tj. czy mam
  • Odpowiedz