Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#ibuygou #xiaomi
Świruje mi telefon kupiony w czerwcu :/ jak to rozegrać? Napisałem do nich i póki co chcą wykluczyć wadę softu i ja też to próbuje wykluczyć, ale mam ograniczone pole do działania bo anti roll back.
Nie chcę wysyłać w razie czego do Chin bo nie mam pewności, że telefon wróci. Ktoś ma jakieś doświadczenia? Jakieś rady? Myślałem też naprawić na swój koszt, albo chociaż zdiagnozować w serwisie który współpracuje z xiaomi na naszym terenie. Mi center nie wiem czy coś oprócz softu i wymiany wyświetlacza robi. Z tego co acid mi pisał to tak jakby nie zrobię u nich naprawy gwarancyjnej.
  • 38
@desygnat: Płaciłeś przez PayPal? Jeśli tak to powinieneś coś spokojnie ugrać otwierając tam spór, do pół roku masz czas. Jakoś na początku roku PayPal oferował zwrot za odsyłanie przedmiotu, nie wiem czy to aktualnie.
Osobiście kupiłem redmi note 4 który zaczął się psuć po około 1.5 miesiącu, otworzyłem spór na paypal i udało mi się otrzymać zwrot za odsyłanie telefonu jak i sam telefon.
@desygnat: czym placiles na ibg? Jesli paypalem, to masz pol roku ochrony kupujacego i w razie co paypal wkracza w spor.
Natomiast jesli nie wykupowales na ibg naprawy w europie, no to jestes w kropce, skoro nie mozesz ogarnac czy to soft czy nie. Sprobuj zapytac acida z mi center o opinie i wycene i wyslij to do supporty ibg, moze zgodza sie na naprawe u niego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: nie było już tej opcji na stronie z Europa. W ich regulaminie dalej widnieje mi center, ale Acid mnie zbywa, że mam chińska gwarancje i wysyłka tam. Tak pp płacone. Mi8 mam z najnowszym miui eu. Próbowałem china Dev najnowsze też z 8.11.8 ale jest ten sam problem. A China stable chyba nie dam rady wgrać przez ARB.
@desygnat: Tak. Ogólnie było z tym trochę zabawy bo zeszło mi to z 2-3 tygodnie, trochę też straciłem na przewalutowaniach bo akurat spadł kurs dolara ale nie wyszedłem na tym najgorzej. W Twoim przypadku chyba nawet byś coś zyskał, bo o ile dobrze kojarzę to kurs w czerwcu był dużo niższy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@asd1asd: @PurpleHaze: własciwie to tak wygląda mój problem. Znalazłem po forach z 4 osoby z tym i Mi8. Nie mogę tylko ustalić jak u nich do tego doszło bo ciężko idzie coś od nich wyciągnąć. W każdym razie jedna z tych osób zauważyła to po aktyalizacji 8.11.1 miui eu tak samo jak ja. Dzieje się to przy wyłączaniu telefonu, przy włączaniu ekranu czy to guzikiem czy odciskiem palca. Zwłaszcza wieczorem
desygnat - @asd1asd: @PurpleHaze: własciwie to tak wygląda mój problem. Znalazłem po ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MeowsAndStuff: Hej. Wracam do domu i otwieram ten spór. Kilka dni po zakupie pojechałem na wczasy i telefon leżał w pudełku bo czekałem na zgodę na odblokowanie bootloadera i nie miałem kiedy się mu przyjrzeć. Po powrocie zauważyłem kurz w aparacie i im to napisałem, ale nie udzielili pomocy tylko było im przykro. Teraz tego kurzu jest jeszcze więcej. Dodatkowo teraz te problemy z wybudzeniem czyli miganie ekranu. Teraz próbują szukać
Pobierz desygnat - @MeowsAndStuff: Hej. Wracam do domu i otwieram ten spór. Kilka dni po zaku...
źródło: comment_4XJwHvoV6j9YNVlNV5sUecahgPr5cpRk.jpg
@desygnat: o ile dobrze pamiętam szedłem droga że różni się znacząco od tego sprzedający deklarował. Akurat u mnie telefon nie widział karty pamięci i nawalał mikrofon, więc pisałem że urządzenie to nie spełnia swojej funkcji jako telefonu, skoro nie mogę na nim polegać.
Ja bym próbował iść właśnie ta droga, że kupiłeś urządzenie na którym chcesz polegać że spełnia swoją funkcję( co sprzedawca zadeklarował na pewno, no nie napisał że raz
@desygnat: nie, możesz wysłać jak chcesz o ile dobrze pamiętam. Ja wysłałem pocztą, po prostu robisz zdjęcie potwierdzenia nadania i wysyłasz PayPal owi. Sprzedawca musi Ci jedynie napisać gdzie to ma być wysłane. Niestety nie powiem Ci ile czekałem na pieniądze bo nie pamiętam