Wpis z mikrobloga

@debustrol: Opis ze strony NFZ:

Świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR) udzielone są w trybie nagłym pacjentowi znajdującemu się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Obejmują również świadczenia, które ze względu na stan zdrowia pacjenta wymagają niezwłocznego podjęcia czynności związanych z diagnostyką i leczeniem.


Złamania wymagają niezwłocznego podjęcia czynności związanych z diagnostyką i leczeniem, więc jak najbardziej to dobre miejsce w razie złamania.
@debustrol:

SZPITALNE ODDZIAŁY RATUNKOWE - w przypadku urazu i nagłego zagrożenia zdrowia

Szpitalne Oddziały Ratunkowe (SOR) - udzielają pomocy medycznej osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia, które są przywożone przez karetkę lub zgłaszają się same. Do SOR można zgłosić się np. w przypadku urazu, złamania czy nagłego pogorszenia stanu zdrowia.
@atestowanie2: @Zoxico: nie no, macie racie, jeździjcie na szpitalny oddział RATUNKOWY z podejrzeniem złamania xD tylko później nie dziwcie się, że:
- będziecie tam siedzieć z tym palcem 12 godzin przy odpowiednim zbiegu okoliczności, no i źli będą wtedy lekrze, pielęgniarki i ratownicy;
- będzie tam siedzieć zbyt długo za pół roku z pękniętą śledzioną po upadku ze schodów na imprezie, bo takich z palcem trzeba też kiedyś w końcu
@atestowanie2: @debustrol: byłem w nocnej i świątecznej izbie przyjęć i przekierowali mnie na SOR :P
@Draakul: w skrócie: #!$%@?łem xd jak na desce jeździłem, to deska wylądowała mi bokiem na palcu, a drugą nogą wylądowałem na tej desce. Spuchł, zsiniał, krew się polała i bolał tak, że #!$%@? w kant mebla to przy tym pikuś xd no ale jest trochę lepiej, chociaż dalej boli i ledwo chodzę
edit: wróciłem