Wpis z mikrobloga

@inspektor_gadzet: ja nie mam wątpliwości, tylko chcę się poradzić ludzi, którzy mają do czynienia z kotłami :)

Spodziewam się informacji: nie, w tym modelu masz zamkniętą komorę spalania, nie ma opcji się zatruć. Albo na przykład: może się zdarzyć nieszczelność tu, a wtedy przy jednoczesnym braku prądu nie zadziała zabezpieczenie X i gaz wtedy wydostanie się do pomieszczenia.
@wonsz_smieszek: oprócz kotła - może nieszczelność powstać wszędzie w instalacji - choćby na rurze/zaworze - i kocioł nic z tym nie zrobi (bo co miałby zrobić? Jakie zabezpieczenie miałoby w nim zadziałać gdyby nawet to wykrył?). Dać czujnik nigdy nie zaszkodzi.
@wonsz_smieszek: nie mam pojęcia który mógłby być dobry. Ale pewnie coś od specjalistów od czujników - np honeywell itp. Bo taki czujnik metanu itp to nie jest prosta sprawa - tzn jest prosta gdy chcesz go użyc do pomiaru czy wykrycia przecieku, i wyłączyć. A gdy ma działać cały czas - to spory problem, bo to są czujniki podgrzewane grzałką, a stałe grzanie mocno im na żywotność szkodzi, no i energii
Pobierz hrumque - @wonsz_smieszek: nie mam pojęcia który mógłby być dobry. Ale pewnie coś od ...
źródło: comment_ArH4k0ZKy6JOT81WbqgJV6duk7wvHiS2.jpg