Wpis z mikrobloga

Hej, myśle czy by nie przerzucić się ze zwykłych fajek. W kalkulacji kosztowej brakuje mi tylko wiedzy ile liquidu może mi schodzić dziennie/tygodniowo. Obecnie paczka fajek starcza mi maks na 2 dni. Ktoś podpowie z jakim zużyciem liquidu muszę się liczyć?
#epapierosy
  • 16
@ArRog: Ciężko jest określić ile liquidu zużyjesz dziennie. Zależy od fajki i od wapowania.
Mam kolegę w pracy który praktycznie fajki z gęby nie wyciąga. Ja sobie puszczę chmurę lub dwie i odkładam fajkę. Też zależy od fajki. Jedne puszczają małe chmury czyli mniej liquidu schodzi inne więcej.
@ArRog: wszystko zależy od parownika na jaki się decydujesz. Są takie, które biorą miej, a są takie, które żłopią jak polonez. Takie minimum jakie bym przyjął to 5 ml, 7-8 tak średnio, 10 ml tak z zapasem. Mi schodzi właśnie coś kolo 7-8, czasem 10, czasem 5.
5 mililitrów przyjąłbym za taką dolną granicę, 10 za górną. Weź pod uwagę, że czasem kropelka się wyleje tu czy tam, itp.

Oczywiście dziennie.
@mango2018: hmm jeszcze nie wiem jakiego efaja kupię, mam nadzieje ze coś mi w sklepie doradza :) mi zależy tylko na tym żeby był porządny i nieupierdliwy w obsłudze :D a sama zmiana na epety jest między innymi podyktowana finansami. Obecnie schodzi mi jakieś niecałe 300 zł/mc na pety wiec sporo. Nie zależy mi na chmurach i innych atrakcjach, a jedynie na oszczędności, zdrowotności i żeby było co pociumkac żeby odruch
2019 jeszcze bez akcyzy


@ZlapalemBuchaZajebistegoChleba: na razie z akcyzą. Póki co leży projekt przedłużający okres bez akcyzowy.

https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-rady-ministrow/prace-legislacyjne-rm-i/prace-legislacyjne-rady/wykaz-prac-legislacyjny/r428390340437,Projekt-ustawy-zmieniajacej-ustawe-o-zmianie-ustawy-o-podatku-akcyzowym.html

Jest to projekt i musi zostać poddany głosowaniu, i na dzień dziesiejszy nie wiadomo kiedy będzie głosowany, i wcale nie musi zostać przyjęty, jedynie iv kwartał 2018, a ten kwartał się powoli kończy. Na obecną chwile obowiązuje stawka 5zł. Chyba, że coś w ostatnich dniach się zmieniło.
hmm jeszcze nie wiem jakiego efaja kupię, mam nadzieje ze coś mi w sklepie doradza :) mi zależy tylko na tym żeby był porządny i nieupierdliwy w obsłudze :D a sama zmiana na epety jest między innymi podyktowana finansami. Obecnie schodzi mi jakieś niecałe 300 zł/mc na pety wiec sporo. Nie zależy mi na chmurach i innych atrakcjach, a jedynie na oszczędności, zdrowotności i żeby było co po


@ArRog: Ogólnie powinno
@ArRog: Gotowe liquidy masz 6-20 zł za 10ml. Kupując bazę i aromat schodzisz sporo z ceny. Dla przykładu kupiłem ostatnio bazę 100ml za 20 zł i 10ml aromatu za 10 zł. I to nie było najtaniej tylko w sklepie stacjonarnym.
Jest jeszcze jedna sprawa jeżeli chodzi o wydajność. Analoga wypalasz i koniec. A cyborga możesz ciumkać non stop do wyczerpania liquidu i baterii. Jadąc do pracy 6 km wypaliłem jednego analoga