Wpis z mikrobloga

  • 1442
123 lata.
Prawie cztery pokolenia ludzi, którzy dzięki silnemu duchowi i poczuciu niezależności podtrzymywali w swoich dzieciach poczucie przynależności do kraju, którego nawet nie było na mapie. I to nie była wieś, czy dwie. Nie 10 osób, a tysiące. Jak silna musiała być to miłość. Jak silne wartości, żeby tym dzieciom dzieci dzieci, które wychowywały się w kraju, którego nie było, zaszczepić taką motywację i siłę, żeby chciały za ten kraj walczyć i umierać.

Kocham swój kraj. Ludzi, ziemię, tradycję, wartości.
I jestem dumna z bycia Polką.

#niepodlegla #polska #ojczyzna #patriotyzm #marszniepodleglosci
  • 40
  • Odpowiedz
@nvmm:
Kocham swój kraj. ziemię, tradycję, wartości.
I jestem dumny z bycia Polakiem.

Jak silna musiała być to miłość. Jak silne wartości, żeby tym dzieciom dzieci dzieci, które wychowywały się w kraju, którego nie było, zaszczepić taką motywację i siłę, żeby chciały za ten kraj walczyć i umierać.

Siła nienawiści w Polakach potrafi przenosić góry
  • Odpowiedz
@nvmm: Jak to kraj nie istniał? Kraj to ziemia, a Naród to ludzie. Polska nie zniknęła z mapy świata, co najwyżej zniknęła Rzeczpospolita. Wiele narodów trwało dłużej bez swojego państwa, zresztą fakty są takie, że nasz Naród nigdy się tak nie rozwijał: gospodarczo i kulturowo jak w czasie zaborów.
  • Odpowiedz
@nvmm: Zaraz się zbiegną debile i powiedzą ci że jesteś upośledzona skoro czujesz się dumna z pochodzenia na które nie miałaś wpływu...

Wzrastająca tu liczba wpisów i komentarzy o charakterze wyśmiewającym i szkalującym jakiekolwiek przejawy Polskości i tożsamości narodowej jest strasznie smutna, ale też zastanawiająca: Skąd się to bierze? (Bynajmniej nie chodzi mi o dyskusje o charakterze politycznym)
  • Odpowiedz
@nvmm: za chwile uslyszysz ze dla pewnej grupy na litere L to wszystko nie mialo zadnego znaczenia a kazdy kto inaczej uwaza to faszysta i ksenofob.. a nie czekaj ta fala #!$%@? trwa na tagu neuropa od zawsze xD
  • Odpowiedz
Jak silna musiała być to miłość. Jak silne wartości, żeby tym dzieciom dzieci dzieci, które wychowywały się w kraju, którego nie było, zaszczepić taką motywację i siłę, żeby chciały za ten kraj walczyć i umierać.


jak silnie sprany beret

podtrzymywali w swoich dzieciach poczucie przynależności do kraju, którego nawet nie było na mapie


no i po cholerę ?

@nvmm:
  • Odpowiedz
Kocham swój kraj. Ludzi, ziemię, tradycję, wartości.


tradycja katofaszyzmu antysemityzmu homofobii ksenofobii i bycia smutnym
piękne wartości

I jestem dumna z bycia Polką.


tzn z czego konkretnie jesteś dumna

@nvmm:
  • Odpowiedz