Wpis z mikrobloga

Uwaga, #chwalesie! Dobry prezent na jutrzejsze imieniny. Najważniejszy konkurs piw rzemieślniczych w Polsce, ponad 600 zgłoszeń. W swoich kategoriach:
Złoto - Komes Potrójny Złoty
Srebro - Komes Porter Bałtycki
Brąz - Miłosław Bezalkohowe IPA (mój przepis!)
#wygryw #craftbeer #pijzwykopem #pokazmorde #browarhipster #browarfortuna
źródło: comment_dQzqqvfIHCY84fTXKL6if7sdGoqLJC22.jpg
  • 18
@marcobolo: kurcze, ten potrójny złoty ... piłem 3 razy i za każdym razem alko. Można wiedzieć ile miesięcy leżakowała wersja wysłana na konkurs? Bo te co piłem to raczej świeże. Trochę nisko to low alko, liczyłem na złoto ;)
rozumiem że to jakiś dziwny konkurs dla browarów z większym wybiciem? Przecież taka Pinta, Maryensztadt, Artezan, AleBrowar czy Zakładowy to by Was zjadły na śniadanie. Co do Miłosława 0%, jest świetny, a Komes słabe piwa robi
@onechaos Nie wszystkie są słabe. Olo roso czy barley są kozackie. Zwykły porter też jest poprawny. Ale nowy ris powinien poleżeć jeszcze trochę imo. Strasznie alkohol czuć.

@marcobolo graty. Ipa bezalkoholowa idealnie pasuje na długą trasę dla kierowcy :p
@onechaos przecież taka Pinta czy Zakładowy też pokosiły medale. Akurat ten konkurs ma górny limit produkcji i jest mocno obsadzony kraftem. Właściwie jesteśmy wśród pewnie TOP3 największych którzy biorą w nim udział ( ͡º ͜ʖ͡º)

@dakcts akurat w testach przed wysyłką najlepsza była dość świeża, ok. dwa miesiące po rozlewie (czyli miesiąc po końcu refermentacji)
@marcobolo: to prawda, żaden klasyczny Belg (oczywiście poza lambikami <3) inny od Orvala mi raczej nie leżał (pewnie widziałeś na UT 3* dla W12 :P), więc może być coś na rzeczy :D :D :D No i sukces Komesów miałem taki, że żaden przez lata nie #!$%@?ł w powietrze w szafie :D
@gorush bezalko dostało brąz w kategorii piw niskoalkoholowych, więc uważam że to i tak super wynik na piwa do 3%. Zresztą znam kwasa który zgarnął złoto (BerlinAIR Weisse od Wbrew) i jest zacny ;)