Wpis z mikrobloga

Hej, Rowerowe Świry! Planuję kupno nowego roweru i doszedłem do kwestii hamulców. Zawsze miałem zwykłe v-brake'i, więc nie mam porównania. 90% czasu jeżdżę z przyczepką, dość mocno obciążoną, po mieście i wyprawy za miasto do 100 km – wie ktoś, jakie hamulce najlepsze do jazdy z przyczepką?

#rower
  • 7
@Optimystique: ja mając porównanie:
- zwykle vbrake noname
- tektro mechaniczne tarczowki 140mm
- hydrauliczne Deore m675 160mm

Stwierdzam, że nawet zwykłe mechaniki bardziej mi odpowiadają, niż vb. Ale..to tylko i wyłącznie ze względu na upierdliwość regulacji.

Może lepsze modele vbrake maja łatwiejsza regulację? To musi ktoś inny Ci podpowiedzieć.

Osobiście chce sobie złożyć przyczepkę (pospawać coś z ram ze szrotu lub z nowych rurek, jeszcze nie wiem jak projekt zrobię)
@redmonk: Dzięki! Teraz mam vb i największy problem z nimi jest taki, że strasznie szybko się zużywają i trzeba je ciągle podkręcać, a nie lubię tego robić. Domyślam się, że to częściowo właśnie przez przyczepkę, która z górki mocno mnie popycha. No a wożę dwa gówniaki, więc tym bardziej hamulce muszę mieć ciągle sprawne i jestem w stanie dołożyć do dobrych hamulców, ile będzie trzeba.
@redmonk: najdroższe przyczepki na rynku nie mają czegoś takiego, więc pewnie realizacja jest za trudna/za droga, te najdroższe modele mają hamulce tarczowe, ale przydatne tylko podczas prowadzenia w formie wózka