Wpis z mikrobloga

Mirki, wynajmuję mieszkanie na czas nieokreślony z zbm-u, wcześniej musiałam je wyremontować. Mam ogrzewanie gazowe0, kuchenkę, słowem - wszystko na gaz. 4 dni temu okazało się, że na korytarzu instalacja jest nieszczelna i zakręcili gaz. W zbmie mówią, że może to potrwać nawet kilka miesięcy bo budynek to zabytek, projekt trzeba zrobić, podpisy etc. Powiedzcie, czy jest tak, jak myślę - jestem w po uszy w bagnie i muszę czekać, czy można coś z tym zrobić?
#mieszkanie #wynajem #przegryw
  • 8
@kola9494 generalnie każda zmiana w instalacji gazowej wymaga projektu i pozwolenia na budowę. Zależy jaka to awaria, może spółdzielnia dogada się z gazownikami żeby szybko zlokalizowali nieszczelność i to naprawili. Chyba że wymiana całej instalacji (bo jest np. b. Stara), to już może trochę potrwać - szczególnie pozwolenie w urzędzie. Pisz jak się coś wyjaśni bo ciekawy jestem jak się to skończy.
@groniu: ponoć na każdym łączeniu rur ulatnia się gaz i dlatego zakręcili. Budynek to zabytek, w którym dodatkowo trzeba zebrać 100% podpisów od właścicieli. Generalnie zbm się zaczął tym juz zajmować i powiedzieli, że potrzebne są te wszystkie procedury i może to potrwać nawet do sześciu miesięcy. Jestem jedyna tam z ogrzewaniem gazowym, pozostali maja stare piece na węgiel i im w zasadzie wszystko działa, chyba że mieli gazowke. Mogą to
@Wu70: to jest normalne mieszkanie, które robiłam w zasadzie od podstaw. Mam każde możliwe przyłącza. U mnie w mieście sporo jest kamienic wpisanych w rejestr zabytków
ja nie mam ani ciepłej wody, ani ogrzewania, ani gazowki

pozostali maja stare piece na węgiel

Budynek to zabytek

na każdym łączeniu rur ulatnia się gaz


( ͡º ͜ʖ͡º)

Zabytek, sąsiedzi z węglem, na zimę nie masz ogrzewania i do tego ulatnia się gaz..
Jeśli to jest normalne mieszkanie to ok, ale po co się męczyć skoro nie jest twoje i tylko wynajmujesz?
@Wu70: bo dostałam przydział, mieszkanie było do generalnego remontu i włożyłam w to dużo pieniędzy. Dopiero po dostaniu umowy na czas nieokreślony mogę się starać o wykup z bonifikatą, co też zamierzam uczynić. Procedury:)
@groniu: farelka jest, kuchenka też ale ciepłej wody nie przeskocze - no, chyba że bojler :D