Wpis z mikrobloga

Szukam ciekawych pomysłów na inwestycje dla kwot poniżej:
1. 1000 zł
2. 5000 zł
3. 10000 zł
4. 20000 zł
5. 50000 zł
6. 60000 zł

Jeżeli któraś z propozycji mnie zaciekawi i z niej skorzystam to mogę zrobić powiedzmy kilkumiesięczny live z uzyskiwanych efektów .


EDIT
Jestem osobą pracującą więc odpadają pomysły dotyczące uruchomienia własnego biznesu, stałego i dużego zaangażowania - głównie chodzi o czas.
  • 26
  • Odpowiedz
@automatykwformie: kup jakiegoś busa, znajdź dobrego rzecznika, narobi kielbas szynel wedlin i busem do niemiec w pakietach po 50euro sprzedawać gdzie Ciebie kosztuje 10euro pakiet i tak csly czas ludzie Ci będą wykuppwac wszystko
  • Odpowiedz
@xeerxees kiedyś nad tym myślałem, ale utknąłem na etapie znalezienia działki w miarę dobrym miejscu w miarę normalnej cenie.
Jeżeli chodzi o garaż - nie duży nakład pracy. Powiedzmy 30 000 zł koszty zakupu i z nim związane. 300 zł x 12 m-cy (przyjmuje ciągłość wynajmu, myślę że jest mniejsza rotacja niż w przypadku mieszkań). Wychodzi jakieś 3.5k rocznie. Ok. 10 lat oczekiwania na zwrot, do zastanowienia.
  • Odpowiedz
@automatykwformie: znalezienie działki to nic w porównaniu do pozwolenia na postawienie tam garaży jest już gorzej, nawet jeśli zwykłe blaszaki to wtedy zmienia się poziom podatków za działkę bo to już nie jest zwykła rolna skoro wynajmujesz
  • Odpowiedz
@Tofinen: z tego co widzę to hesja, hessen. Frankfurt am Main bardzo dużo Polaków. Jeszcze Bawaria, bayern okolice Wurzburg, Kitzingen, Ochsenfurt tam tez jest duzo Polaków a uwierz mi no wszyscy marza o takim czyms i za 50euro maja pare kg miesa od chlopa, a nie te gówno z marketow. A bardzo dużo osób jest tu na stale i nie zjezdza. Ja sam bym to zmontowal, ale mam firme w
  • Odpowiedz
@automatykwformie: no za blaszaki nie weźmiesz też dużo max 170-200 zł w większym mieście, ciekawa alternatywa moim zdaniem to za te 60k zrobić wkład w mieszkanie w mieście ok 80-120 tys. mieszkańców i wziąć , do tego ok 50k kredytu hipotecznego - starczy na kawalrkę( ok 100-120 tys.) - rata wyjdzie ok 250zł kredytu na 30 lat - tak długo dla bezpieczeństwa, i wynająć za ok 700-800zł - prawdopodobnie spłacić
  • Odpowiedz