Wpis z mikrobloga

Krążące między nami streszczenie porozumienia:
Imho - jest ok, kasa jak na nasze warunki super, płatne nadgodziny (może ktoś zacznie szanować nas czas, a nie bez mrugnięcia kazać #!$%@?ć codziennie po ekstra godzinie). Emerytura ok, bo 30letni emeryci to moim zdaniem była patologia, l4 w ramach 80% też bardzo dobrze, bo może przyhamuje to chorujących po kilka miesięcy w roku symulantów (zwłaszcza tych z dochodzeniówki). Ja tam skromny chłopak jestem i jestem zadowolony, jeśli faktycznie się z tego wywiążą.

Treść porozumienia ustalona i jest właśnie drukowane. Z grubsza:

Pkt 1- podwyżka 655 zł od 01.01.2019 (w tym 309 z ustawy modernizacyjnej) oraz nie mniej niż 500 zł od 1.01.2020 wszystko brutto i do uposażenia zasadniczego. Niewielkie różnice wynikać będą z wysługi.

2) przejście na emkę po 25 latach służby bez warunku 55 lat życia

3) waloryzacja - przepadła bo są podwyżki

4) nadgodziny płatne 100% i 6m-cy rozliczenie od 1.07.2019 tylko w 2019 r. Od 2020r. Okres rozliczeniowy ustalamy indywidualnie w każdej ze służb

5/ 15a tylko okres 1999-2003 do końca 2019 MSWiA przedstawi gotowy projekt

6/ L4 upadło że względów społecznych i politycznych

7/pojawiła się propozycja zatrzymania f-szy w służbie posiadających 25lat wysługi. Będą mieli płacony dodatek w wysokości połowy hipotetycznej emerytury. Szczegóły do końca 1 kwartału 2019, wprowadzenie od 1.01.2021

8/w nowej ustawie modernizacyjnej na lata 2021-2025 większy nacisk na sferę uposażeń 40-45%

Podpisanie porozumienia kończy akcję protestacyjną.

Prowadzimy akcję informacyjną zniechęcającą do L4.

Będę miał fotkę to ją prześlę.


Jeszcze czekamy na podpisanie, o 21.30 konferencja i spać.

PZDR

#policja #protest
  • 7
@rakamakafon: Z L4 najłatwiej zrezygnować, bo to i tak logiczne, że nie będzie 100%.
emka mnie nie dotyczy, bo jeszcze stare warunki. W końcu jednak podniesienie pensji zasadniczej!! Nieźle! No i płatne nadgodziny jak normalni ludzie.. Jeśli to prawda to całkiem, całkiem.