Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirasy! Mam mały problem, wtopiłem ok. 500 zł przy użyciu #revolut. Miałem na revolucie pare tysiaków, chciałem dziś wypłacić 4000zł w bankomacie euronetu. Pokazała się informacja czy przewalutować z funtów, jako, że to revolut, a nie miałem tam nawet konta w funtach (jedynie złotówki) to stwierdziłem, że to bezsensu i zatwierdziłem (sądząc, że nic się nie stanie). No i niestety stało się. Z konta na revolucie zniknęło prawie 4500zł zamiast 4000zł, które wypłaciłem....

Miał ktoś z Was podobną sytuację? Jest jakaś szansa na odzyskanie tego hajsu?

Wołam też #emigracja, jako, że pewnie dużo tam użytkowników.
  • 9
@LukeStalowyPret: wydaje mi się że nie bo z tego co pamiętam to na pytanie o przewalutowanie należy wybrać ''nie''. Revolut jest brytyjski, więc często z automatu wykrywa funty w bankomacie/terminalu. Sądzę że te 500 zł to suma prowizji i niekorzystniejszego kursu euronet.
@SpaceMonkey: Zawsze na propozycję przewalutowania należy odpowiadać NIE i zawsze jeśli jest możliwość wyboru to wybierać lokalną walutę.

Jeśli wybierzemy jak autor wpisu przewalutowanie to sobie bankomat / terminal policzy po swoim kursie, który jest zazwyczaj bardzo niekorzystny dla wymieniającego
@LukeStalowyPret euronet kasuje chyba teraz 13zł za fakt wypłaty, ich różnica w kupnie/sprzedaży potrafi wynosić 50gr na funcie, dodatkowo revolut pobiera 2% od wypłacanej sumy, jeśli przekroczyłeś darmowe 800zł w miesiącu, jak to wszystko dodasz to wyjdzie te 500zł prowizji