Wpis z mikrobloga

Drodzy właściciele #psy, a konkretnie #bernenskipiespasterski. W najbliższym czasie stanę się właścicielem benka i potrzebuję porad związanych z:
- karmą,
- gadżetami pielęgnacyjnymi,
- szkoleniem,
- suplementami (biorąc pod uwagę często spotykaną dysplazję).
Docenię każdą wskazówkę od właścicieli molosów :).

JAmajki - Drodzy właściciele #psy, a konkretnie #bernenskipiespasterski. W najbliższy...

źródło: comment_VRcd84fyAe6Sqhh2UeebVKrrVQRrKWy6.jpg

Pobierz
  • 11
@JAmajki na początku karma jak z hodowli, że zmianami trzeba poczekać aż psiak się przyzwyczai do nowego miejsca itp. Za dużo zmian na raz to nic dobrego. suplementy żadne nie uchronia przed dysplazja. Przede wszystkim to genetyka (wierzę że piesek jest z dobrej hodowli i po przebadanych rodzicach, nie tylko w kierunku stawów ale i innych chorób tej chorowitej rasy). Dysplaxja to także środowisko czyli zakaz chodzenia po schodach, zbyt dużego wysiłku,
@nama tak, tak! wiem, ze zadnych radykalnych zmian, chodzi mi właśnie o przyszlosciowe porady, jak juz stanie sie juniorem a potem dorosłym, chciałabym po prostu zeby mial dobrze. rodzice przebadani pod kątem dysplazji wyniki A i 0 :). wiem, ze suple nie chronia przed dysplazja, ale moze pomoga w utworzeniu prawidlowego koscca, czy uniknieciu problemow z nerkami. psiak nie pochodzi z hodowli fci (dluga historia), stwierdzilam, ze chce dac mu dobre zycie.
siak nie pochodzi z hodowli fci (dluga historia),

@JAmajki nie widzę na to usprawiedliwienia i smutno to czytać.
Z supli to bym podawała co najwyżej luposan granulat ale lepiej nie kombinować, czasem doradzają głupoty jak suplementowanie wapnem co bez odpowiedniej kontroli może mieć tragiczne skutki.
Z betkami podobnie, coś będzie to wyjdzie warto w tej rasie robić raz w roku pełna krew (morgologię i biochemię) oraz mocz tak czy siak.
@JAmajki o no to inna sprawa. To wybaczam.
Możesz na pw napisać coś więcej? Która hodowla po jakich rodzicach pieski? O ile masz taką wiedzę.

Jak masz jakieś pytania jeszcze to wal śmiało, ja uważam że to najcudownieksza rasa na świecie pomimo swojej największej wady jaką jest zdrowie/długość życia.

Chodzi powiedzenie że berneńczyk 3 lata dorasta, kolejne 3 lata jest w kwiecie wieku a w następne 3 umiera.
@JAmajki o no to inna sprawa. To wybaczam.

Możesz na pw napisać coś więcej? Która hodowla po jakich rodzicach pieski? O ile masz taką wiedzę.

Jak masz jakieś pytania jeszcze to wal śmiało, ja uważam że to najcudownieksza rasa na świecie pomimo swojej największej wady jaką jest zdrowie/długość życia.

Chodzi powiedzenie że berneńczyk 3 lata dorasta, kolejne 3 lata jest w kwiecie wieku a w następnych trzech umiera.