Wpis z mikrobloga

Zanim zainwestuje czas w któryś z popularnych CMS postanowiłem spytać kilka (tysięcy) mądrzejszych głów o radę #programowanie #programista15k #opensource #pracbaza

Cel: żeby klienci firmy X mogli logować się na swoje konta, na których w kilku zakładkach będą mieli istotne informacje. Dla przykładu jedna zakładka pliki (małe ilości, po kilka na miesiąc), w drugiej zakładce jakaś rozwijana tabelka, w trzeciej suchy tekst. Ogólnie nic skomplikowanego, celem jest przeniesienie komunikacji z e-mail do panelu.

Tak jak w wielu przypadkach sięgam po dedykowane rozwiązania, tak tutaj chciałbym tego uniknąć. Zasada działania firmy jest prosta, eksploatacja narzędzia będzie umiarkowana, a angażowanie programisty w dodanie dość standardowych funkcji będzie generowało koszty tworzenia tego, co już w większości CMS jest.

Co już wiem: większość popularnych, bezpłatnych CMS właściwie to wszystko ma, ale w stosunku do stron publicznych, bez możliwości wygodnego zarządzania takimi treściami z podziałem na konta klientów. A tu chodzi o to, by te treści szybko dodawać z jednego miejsca wielu klientom i nie hostować stu kopii jednego CMS. Płatne rozwiązania (w modelu jednorazowej płatności za licencję) też przeglądałem, ale nie znalazłem niczego sensownego.

Pytam Was, bo być może ktoś już wykorzystał w miarę gotowe rozwiązanie w celu stworzenia kont dla swoich klientów, z którymi dzielił się przykładowo jakimiś raportami, statystykami, dokumentami. Z góry zaznaczę, że dostęp do jakiegoś folderu na wirtualnym dysku nie wystarczy, bo właściwie dalej będzie wymagało wgrywania wszystkich dokumentów wg. jednych i tych samych szablonów, zamiast dodawać jeden wiersz więcej w tabelce panelu klienta.

Jakiś czas temu pytałem o bardziej ambitne rozwiązanie, a teraz chciałbym po prostu znaleźć prosty panel dla swoich klientów, posiadający stosunkowo dużą elastyczność w "aranżacji" podstron i globalne zarządzanie klientami.

Z góry dzięki!
  • 4
@idzisz: Drupal powinien spełnić wszystkie oczekiwania ootb. Są konta użytkowników, jest zarządzanie plikami - w tym plikami umieszczonymi w prywatnym systemie plików, są role, gdybyś chciał łączyć użytkowników w grupy z różnymi uprawnieniami. Możesz tworzyć własne widoki które wyświetlają content dla odpowiednich kryteriów w odpowiednim miejscu - brzmi jak wszystko czego potrzebujesz.