Wpis z mikrobloga

z racji tego, że moje zainteresowania zawsze krążyły w okolicach ekonomii i wszelkich analiz, pomyślałem, że może to byłby kierunek, w którym chciałbym się rozwijać. studia zaoczne, prawdopodobnie, zacząłbym w następnym roku. czego mógłbym się do tego czasu nauczyć na własną rękę, żeby zwiększyć swoje szanse na znalezienie stażu? a może z samymi umiejętnościami już mógłbym aplikować na juniora? SQL, VBA (znalazłem dobry kurs z WiseOwl), może podstawy jakiegoś języka programowania?
#analizadanych #businessintelligence
  • 7
@james_white: jeszcze bym dorzucił Power BI do powyższej listy.

I może na początek odpuść R/Python oraz SSRS, skup się na SSIS/SSAS + Power BI bo w sumie to teraz najczęściej wykorzystywane narzędzia, które dobrze znać. W następnej kolejności Reporting Services. R/Python IMO dopiero jak już będziesz miał jakies konkretne umiejętności we wcześniej wymienionych.

Prawdę mówiąc, jeśli znasz SQL, SSIS i w miarę ogarniasz SSAS śmiało dostaniesz juniora za dobre pieniądze w
@mam_Cie_na_strzala: hmm, pracując w BI widzę, że jest potencjał na rozwój tego rynku, coraz więcej firm sięga po rozwiązania począwszy od małych systemów raportowych po kobyły gdzie poza BI włącza się elementy pokroju machine learningu itp i generalnie słyszę głosy wieszczące wyłącznie wzrost tego rynku więc gdybym miał okazję ponownie wybierać co chce robić w przyszłości to zdecydowanie wybrałbym tą ścieżkę. Jeśli chodzi o zarobki to nie odstają one raczej od