Wpis z mikrobloga

Marsz Niepodległości w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Blokowanie marszu przez Obywateli RP, KOD, Strajk Kobiet ( Klik )
- Tęczowy blok ( Klik )
- Groźba rozwiązania marszu ( Klik )
- Masowe L4 policjantów ( Klik )

Jeżeli to wszystko się spełni to jestem w stanie powiedzieć że na 99% warszawa zamieni się w jedno wielkie pole bitwy 11 listopada.

Jak powiedział to @Jao_Pytung w swoim materiale "Historia Jednego Marszu" (który serdecznie każdemu polecam bo jest naprawdę profesjonalnie zrealizowany).

Jednym z podstawowych zadań straży marszu jest pilnowanie by uczestniczy byli cały czas w ruchu.


Klik

Jak można się domyślić blokowanie marszu lub jego rozwiązanie nie koreluje z tą zasadą co już może zagwarantować jakieś zamieszanie.

Co do tęczowego bloku to na marszu niepodległości bierze udział wiele osób o różnych poglądach jedne mniej drugie bardziej tolerancyjne co nie zmienia faktu że jest to po prostu niebezpieczne i powiedzmy sobie szczerze głupie bo nawet jak dookoła tego bloku będą szli ci bardziej tolerancyjni to raczej jakiś dres przybiegnie tylko po to by rozpętać zamieszanie.

Masowe zwolnienia policji to też jest poważny problem ponieważ oznacza to że najpewniej trzeba będzie sprowadzać funkcjonariuszy z całego kraju lub będzie ich za mało by poprawnie zabezpieczyć marsz co jak powyższe czynniki się spełnią może okazać się bardzo niebezpieczne dla każdego.

Zapewne będzie to też jeden z największych marszów ponieważ stulecie niepodległości jest tylko raz więc pewnie przyjedzie więcej osób niż zwykle.

Tak podsumowując te moje przemyślenia myślę że ten marsz może zamienić się w bitwę jak to bywało kilka lat temu. Osobiście bardzo chętnie bym tam zawitał (zwłaszcza jak #tvn rozpaliłby grilla jak w 2011 ( ͡° ͜ʖ ͡°)) nawet po to by tylko zobaczyć co tam się stanie i jak to wszystko wyjdzie.


#marsz #marszniepodleglosci #marszniepodleglosci2018 #4konserwy #neuropa #kod #obywatelerp #strajkkobiet #warszawa #100lecieniepodleglosci #dzienniepodleglosci #przemyslenia #raspajpicontent
  • 13
  • Odpowiedz
@Raspajpi: Idę o zakład, że żadnego tęczowego bloku nie będzie, to zwykły trolling. Obawiam się też, ze przebieg będzie znacznie mniej sensacyjny, niż masz nadzieję.
  • Odpowiedz
@Andreth: Toż ich przecież, leżąca kostka brukowa prowokuje do schylenia się po nią i rzucenia. To co dopiero osoby, które im się nie podobają. Sama ich obecność w polu widzenie prowokuje do kopania. Jak ktoś się nie dopcha to kopie co popadnie - czytaj mienie publiczne.

Ogólnie dresiarstwo uznaje prowokację jako doskonałe wytłumaczenie dowolnego ich działania. Zawsze ktoś prowokuje. Wszędzie prowokacje...
  • Odpowiedz
@Andreth: Skoro obawiasz się że będzie spokojny - dla mnie to znaczy że żałujesz że będzie spokojny i wolałabyś rozpierduchę. Jednakże jak będziecie blokować to mam nadzieje tym razem policja bardzo szybko zareaguję i dodatkowo odpowiednio(to już sąd) was ukarze.
  • Odpowiedz
@CaveoPoland: Ej, ale miałeś związek blokowania lub jego braku z niszczeniem mienia wyjaśnić. Taki jak kolega @Jakis_ja nakreślił?

Jednakże jak będziecie blokować to mam nadzieje tym razem policja bardzo szybko zareaguję i dodatkowo odpowiednio(to już sąd) was ukarze.


@CaveoPoland: Blokowanie marszu, który nie jest pokojowy nie jest wykroczeniem, mamy na to orzecznictwo sądowe. Na to, że policja rok temu działała bezprawnie, też. Obawiam się (prześledź funkcję tego
  • Odpowiedz
@Andreth: Niestety nie rozumiesz. Sama napisalas że niestety marsz bedzie spokojny. Czyli można zrozumieć to że żałujesz że tak będzie czyli lubisz jak coś sie dzieje złego. Marsz Niepodlegosci jest legalny i pokojowy więc blokowanie go to nie tylko głupota ale i wykroczenie. Nikt wam nie broni świętowac sobie 11.11 po swojemu ale próba przeszkadzania innym jest po prostu głupia.
  • Odpowiedz
A co ma ewentualna blokada


@Andreth: Czy uważasz, że blokowanie legalnych demonstracji jest zgodne z prawem? tak właśnie robili faszyści, którzy rozbijali demonstracje, które im się nie podobały. Dlaczego ORP chcą łamać prawo i robić rozróby 11.11? W czyim imieniu działacie i - zastanów się - kto na tym skorzysta? W ambaasadzie jakiego państwa strzelą korki od szampana, gdy Polacy zaczną nawalać się w swoje święto niepodległosci? Ruscy was finansują
  • Odpowiedz