Wpis z mikrobloga

@eherbata_pl: no takie moje zdanie :P
nie piłem tych najdroższych i najświeższych, ale taka mieszanka jak Tenshi bije wszystko co do tej pory piłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@youmpjet: koreanska sejak, z eherbaty lub czajnikowego, czuc roznice w porownaniu do marketowych herbat,generalnie cena jeszcze w miare przystepna i w smaku nie jest zle
  • Odpowiedz
@Emill: No jasne, w kwestii smaku wszystko opiera się o własne zdanie ;) Cieszę się, że Tenshi Ci smakuje. A jak będziesz chciał próbkę jakiejś fajnej, klasycznej zielonej, która być może zmieni Twoje zdanie, to wpisz w uwagach do zamówienia coś, żeby Cię rozpoznać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@eherbata_pl: z klasycznych zielonych testowałem do tej pory te (wycinek z notatnika gdzie sobie prowadzę prywatny ranking na własny użytek, 4pktowa skala):

.Sejak ++
.Long Jing ++
.Bi Hong Green Cha -
.Fog Green Tea ++
.Kukicha +

no i te nie urzekły mnie, więc przerzuciłem się na mieszanki:
.Anielskie Łąki +++
.Mały Budda ++
.Sencha Imbir i Cytryna +++ (w zimie +1)
.Sencha Poziomka +++
.Sencha Żurawina i Truskawka +++
  • Odpowiedz
@Arcadius36: Oolongi to nasz konik, więc zawsze chętnie nimi spamujemy, chociaż wyżyć że sprzedaży oolongów to się nie da xD. Polecam Ci zacząć od jakiejś herbaty tajwańskiej.

A co próbowałeś z herbat japońskich? Powiem tak: uważam, że każdego da się przekonać do oolongów, dobrych herbat czarnych czy białych. Z japońskimi zielonymi czy z pu-erh już nie ma tak łatwo. Niektórym te smaki po prostu nigdy nie podejdą. No i japońskie zielone
  • Odpowiedz
@tomosano: Można, jak najbardziej. I tak zawsze dodajemy jakiś gratis, więc jeśli chcesz spróbować czegoś konkretnego, to pisz. No i dzięki za polecanie nas ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko ja lada dzień wyjeżdżam na Tajwan, więc przez jakiś czas nie będę mógł dopilnować sprawy.
  • Odpowiedz
@eherbata_pl: Od konkurencji miałem jakąś banche i sencha satsuma. U Was na razie tylko raz zamawiałem, kolega @tomosano polecił mi "Tamaryokucha Organic", ale nie była dostępna i wybrałem Sencha Miyazaki.

japońskie zielone są też trochę bardziej kapryśne w parzeniu.

Poproszę o rady, mam chyba jeszcze tę Senche Miyazaki.
  • Odpowiedz
@eherbata_pl: Jakie oolongi z tegorocznego zbioru polecasz najbardziej? Który Koreańczyk jest u was najlepszy? Generalnie poszukuję nieco bardzkiej tropikalnych nut.

Tylko ja lada dzień wyjeżdżam na Tajwan

Czyżby szykowała się mała wyprawa do Alishan? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tomosano: Shan Lin Xi I Qingjing Wuyi oolong z obecnie dostępnych zostawiają wszystko daleko w tyle. Mi Lan Xiang jest w tym roku wyjątkowo dobry, podobnie jak Dong Ding (zawsze dobry, ale w tym roku jeszcze ciut lepiej).

Z koreańskich wolę sejak, wbrew temu, że woojeon to wyższy sort. Sejak ma więcej świeżości i umami, woojeon jest trochę za delikatny i przytłumiony. Ale niestety nie mogę z ręką na sercu powiedzieć,
  • Odpowiedz