Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 33/150

Narciso Rodriguez for Him (2007) edt

Za każdym razem jak wącham Narciso edt to zadaje sobie pytanie - jak zajebiście musi pachnieć na skórze woda perfumowana, która jest podobno jeszcze lepsza niż toaletowa? Zapach znakomity od którego wali klasą na
kilometr i o wiele bliżej mu do niszy niż do mainstreamu. O różnych skojarzeniach słyszałem związanych z Narciso, wilgotny beton, zalana piwnica pełna ziemniaków, mokra gleba, kałuża na chodniku... wszystkie te skojarzenia są według mnie trafione. Narciso nie jest nawet w ułamku procent słodki co bardzo go wyróżnia z masówek. Szary flakon jest jak szary, pochmurny dzień i idealnie odzwierciedla nastrój mu towarzyszący i pogodę w której czuje się
najlepiej. Nie są to perfumy radosne, nie są to też perfumy przeznaczone dla wielbicieli crowd-pleaserów liczących na komplementy od lasek wyrywanych w klubach, chociaż niejedna kobieta powiedziała,że pachnie zajebiście. Oprócz piżma dominującą nutą jest tu fiołek, który według mnie zdaje się być bardzo Fahrenheitowski tj. #!$%@?
męski i tak bardzo inny od np. tego znanego z Hommage a L'Homme od Lalique. Parametry zależą u mnie głównie od pogody, w lecie, o ile za oknem nie jest pochmurno i deszczowo to totalnie się nie sprawdza. Idealny na jesienne, deszczowe wieczory. Co tu dużo mówić, polecam tego Narciso tak jak i WSZYSTKIE inne zapachy tej marki zarówno
męskie jak i damskie. Jedynymi perfumami od Narciso Rodriguez, których nie miałem okazji dokładnie przetestować to właśnie Narciso Rodriguez eau de parfum znane także jako Musc Collection, gdzie fiołek jest zastąpiony irysem.
To musi być zajebiste :) Narciso for Him to jedna z najlepszych i najbardziej wyjątkowych kompozycji ostatnich lat

typ: musky
zapach: 9,0/10
projekcja: 7,0/10
trwałość: 7,0/10
cena: 200 zł za 100 ml
podobne: Narciso Rodriguez for Him Eau de Parfum (Musc Collection)
https://www.parfumo.net/Perfumes/Narciso_Rodriguez/For_Him_Narciso_Rodriguez
https://www.fragrantica.com/perfume/Narciso-Rodriguez/Narciso-Rodriguez-for-Him-1063.html
drlove - #150perfum #perfumy 33/150

Narciso Rodriguez for Him (2007) edt

Za każ...

źródło: comment_fVo6t0gUG6BvcJYs59ufcqZqBIFFW1uU.jpg

Pobierz
  • 46
@dr_love: wow super wpis. Nie wiedziałem ze ktoś tu robi taka robotę. Często szukam zapachu dla siebie, wiec wpisy wydają się bardzo pomocne. Od siebie dodam ze chyba lepiej jest mieć 2-3 „50-tki”, niż coś powyżej 100ml.
@dr_love: Wersja edp musc jest jeszcze bardziej kontrowersyjna. Jak dlamnie bliżej jej do zwykłej edp niz do opisywanej tu edt. Pierwszy raz jak ją powąchałem to myślałem, że wsadziłem nos do damskiej torebki. Dior homme to przy niej zapach samca alfa. Teraz już jest ok, ale musc faktycznie stanowi pewne wyzwanie (oczywiście przyjemne). Jeśli chodzi o edt to zapach jest niesamowity, ale tez nie dla każdego. Kiedyś czułem te ziemniaki bardzo
@dr_love

wilgotny beton, zalana piwnica pełna ziemniaków, mokra gleba, kałuża na chodniku...


Dodane do listy "do przetestowania", Twoje porównania są do tej pory IMO bardzo trafne - sprawdziłem m.in. Kurosa który po 3-4 h na skórze zaczął mi zalatywać kiblem i moczem a jedyne co chciałem zrobić to go zmyć xD Rive Gauche za to sprawdził się idealnie i jest teraz jednym z moich top 3 zapachów.
@dr_love: A co powiesz o wersji Bleu Noir? Jedynie ją wąchałem i była fantastyczna. Klasycznej nie było ani w sephorze, ani Douglasie. Na forum czytałem że to klasyczna wersja na dopalaczach i jeszcze lepsza, ale sam nie mam porównania do podstawowej wersji.