Wpis z mikrobloga

#oszukujo #stalking #numery Dziś kolejny raz dzwniła Chinka albo Japonka z wczoraj. Pierwsze dwa telefony odrzuciłem, były z numeru: 441210456 (myśle, że to fakeowy numer generowany automatycznie). A dosłownie sekunde po odrzuceniu drugiego połączenia, zadzownił numer komórkowy: 797423913 - odbieram i słysze "cialooooooo". Ta sama Chinka co wczoraj. Schemat rozmowy jest prosty, zna Wasze imie i nazwisko czym zaciekawia bo wpierw po angielsku pyta się, czy Wy to Wy. Nastęnie zaczyna #!$%@?ć mieszaniną języka chińsko/japońsko/angielskiego tak aby jak najdłużej mówić a Ty nic nie rozumiesz. Numerów nie ma w google. Wczoraj dzwonili z 44628584.

Oddzwoniłem przed chwilą na ten numer komórkowy ale nikt nie odebrał. Mój numer jest dostępny na stronie firmy razem z imieniem i nazwiskiem i pewnie czerpią informacje z takich stron.

Wołam @ZaufanaTrzeciaStrona i @niebezpiecznik-pl bo zaczynam sie bać :(
  • 10
ps. przedstawiają się, że dzwonią z UK i w trakcie rozmowy oczekują potwierdzenia bo po tym co do Was mówią (czego i tak nie zrozumiecie) mówią: OKEEEE? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jombl: na te numery które są "dziwne" nie da sie oddzownić - nie ma takiego numeru lub wybrałeś niepoprawny numer. Na komórkowy udało się oddzwonić ale nikt nie odebrał.
@jombl @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl znowu dzwonila z niby polskiego numeru. Jak oddzwaniam to mowi mi ze skrzynka pocztowa jest pelna. Przesledzilem billing i na bilingach jest 0zl za polaczenie ale zawsze one są krótkie. I na billingach jest "numer niedostepny". Czy dlugosc rozmowy moze wplynąc na to ze wyciągną jakies dane z mojego telefonu?
@ZaufanaTrzeciaStrona: dzięki, czyli pewnie liczą na to, że im podam jakieś informacje albo liczą na to, że ja płace za takie połączenia no ale ta opcja u nas jest zablokowana. Jest jakaś możliwość aby totalnie ich zablokować? Dzwnią za każdym razem z nowego numeru.