Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 20lat, jestem w klasie maturalnej, mam dobre, a nawet bardzo dobre oceny z przedmiotów, które teoretycznie mam zdawać.
Od dłuższego czasu zaczynam wątpić w swoją wiedzę, pomimo tego, że raczej jestem postrzegany jako inteligentny człowiek (patrzą przez pryzmat wyników w nauce z przedmiotów ścisłych). Zawsze uważałem, że oceny nie pokazują wiedzy człowieka, widzę to na swoim przykładzie, co z tego, że w ciągu półrocza zrobię zaledwie kilka błędów na sprawdzianach, skoro poziom tych sprawdzianów jest po prostu niski...
Zacząłem wątpić w swoją wiedzę i chęć pójścia na studia, czuje, że oczekiwania względem mnie są czasem za duże.
Rozmyślając nad swoją przyszłością zacząłem rozważać #emigracja z tym, że nie wiem czy to dobry pomysł, a nie mam z kim o tym pogadać (nie chce żeby ktokolwiek z rodziny lub znajomych o tym wiedział) więc zwracam się do Was.
Czy dobrym pomysłem będzie nagłe "urwanie" się ze szkoły? Stres przed maturą może mnie zniszczyć, chociaż na testach zazwyczaj wypadam dobrze, ale jedyne uczelnie, które brałem pod uwagę wymagają napisania dwóch rozszerzeń na minimum 70%, na co nie pozwoli mi obecna szkoła (według mnie poziom nauczania i wymaganego materiału jest po prostu mierny).
Widzę po swoim zachowaniu, że zmierzam do tego, aby rzucić szkołę chociaż lubię naukę, a szczególnie matematykę, aczkolwiek materiał ze szkoły średniej za ciekawy nie jest.
Co byście zrobili, albo inaczej co byście mi polecili zrobić?
Język angielski opanowałem na poziomie B1/B2 i to chyba jedyne z czym bym wyjechał nie licząc małych oszczędności i chęci podjęcia pracy za granicą.
Myślę, że jak zrezygnuje z edukacji na etapie szkoły średniej to w przyszłości i tak bym podjął się jej ukończenia.
Marzy mi się wyjechać z Polski, nie czuje tego kraju, nie mój klimat i mentalność.
#emigracja #przemyslenia #uk #zycie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 11
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: matura wcale nie jest na wysokim poziomie, nawet jak nic nie robiłeś przez całą średnią to nie powinno być zbyt dużego problemu ze zdaniem podstaw. Tak samo na studia dzisiaj wcale nie ma nie wiadomo jakich wymagań, no chyba że topowe kierunki na topowych uczelniach :) Co do rozszerzeń to jedynie zależy od Ciebie, jak się przyłożysz, tak napiszesz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz mnóstwo szkół w Polsce gdzie możesz studiować online. Wejdź sobie na PUW i popatrz kierunki studiów. Nie wiem o jakim kierunku myślisz bo wiadomo, że takich medycznych kierunków nie zrobisz online bo za dużo jest praktyk wymaganych. Ale jest duzo kierunków gdzie wystarczy byc 3 razy na semestr w Polsce, a reszta online. Jak chcesz to napisz priw po wiecej informacji ale myślę że jak wejdziesz na strone
  • Odpowiedz
Od dłuższego czasu zaczynam wątpić w swoją wiedzę, pomimo tego, że raczej jestem postrzegany jako inteligentny człowiek


@AnonimoweMirkoWyznania: Jezeli planujesz pracowac jako ekspert w jakiejs dziedzinie (IT, finanse, marketing, uslugi itp.), to jeszcze nie raz sie tak poczujesz. To naturalny etap nauki. Potem do tego dojdzie tzw. "impostor syndrome", ale to normalne i da sie to pokonac i uczyc sie dalej.

Nie ma sensu nagle sie urywac ze szkoly jezeli nie masz zadnego planu, ktory na bank zadziala (typu praca w firmie ojca
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Proponuje normalnie kontynuowac szkole w Polsce.W miedzyczasie uczyc sie jezyka jesli umiesz angielski B1/B2 to proboj wyuczyc sie na C1.Do tego zrob prawo jazdy nigdy nie wiadomo co bedzie za granica(zwykle B na auta chociaz kat C+E tez bylaby dobra).Potem gdy skonczysz szkole i bedziesz juz mial wyksztalcenie to bedzie dla ciebie duzy plus.Do tego kup swoje auto ktorym pojedziesz na zachod w razie komplikacji przynajmniej bedziesz mial gdzie
  • Odpowiedz