Wpis z mikrobloga

Jeśli chcesz postawić system na testy i nie chcesz za dużo kombinować zrób tylko / i Swap :)
Z pierwszej fotki nie wynika żebyś miał UEFI więc jak to jest :D

E :

Bootloader u dołu jeśli dobrze pamiętam można ustawić po prostu na /dev/sda :D
@BlackMask: Szczerze mówiąc nie do końca wiem co to jest UEFI, wiec jeśli nie widać to całkiem możliwe, że nie ma. Linuxa potrzebuje głównie póki co do Basha na uczelnię i wątpię abym coś tam póki co robił oprócz nauki na laboratoria.
No więc właśnie usuń co tam stworzyłeś oczywiście z linuxem tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I zrób tak
Partycja systemowa (/)
SWAP gdzieś może z 5GB albo ile chcesz
I przestaw instalowanie bootloadera na samo /dev/sda i jedziesz :)
@James0n: Nie ma konieczności wydzielania partycji /home jako osobnej, ale jest to po prostu bardzo wygodne w niektórych wypadkach. Skoro piszesz, że "musisz" to zakładam, że nie będzie Ci ona potrzebna, tak samo jak swap, choć tu wiele zależy od tego ile masz pamięci RAM. Zgaduję, że 8GB - zakładam, że poszedłeś książkowo ;-) W takim wypadku podejrzewam, że niespecjalnie Ci się ona przyda, choć z drugiej strony nie wiem, co
@sobol505: Powiem ci że też mam 8GB RAM u siebie a SWAPA zawsze jakiegoś tam zostawiam, wykorzysta czy nie mnie tam te kilka giga nie zbawi a może się jeszcze przyda. Co do instalacji obok Windowsa to też się zastanawiam czemu tego nie używają ludzie skoro jest, może chce się poduczyć. I jeszcze co do elementary to nie rozumiem fenomenu skoro to jest ubuntu tylko z innym środowiskiem :D
@sobol505: Nie wykrywa mi obecności Windowsa przy instalacji Linuxa, wiec są tylko dwie opcje (samemu wybierać albo nadpisać Windowsa).

Ściągnąłem już Minta wczesnej, ale znajomy napisał żebym nie instalował go i ściągnął sobie Elementary, bo fajny i podobny do Mac OSa
W 90% środowisk da się zrobić taki wygląd wystarczy jakiś dock chociażby Plank i panel z paskiem tytułowym.
Na początek lepiej jakbyś szedł w Minta, ale w sumie to wszystko to jedna baza więc nie powinno być źle :D
Ja sam na temat debianów wiem niewiele bo jakoś tak mnie na początku zraziły że rzuciłem to w cholerę i poszedłem na archa i nie załuje.
Jak instalator nie wykrywa Okienk, to trochę słabo, bo potem możesz mieć problemy z jego uruchomieniem. Zwłaszcza jeśli stawiasz go pod biosem, bo GRUB na pewno nadpisze Ci sektor rozruchowy i zapomnij o odpaleniu Windy. Spróbuj lepiej w takim układzie z Mintem - gwarantuję Ci, że to lepszy wybór niż elementry OS.

Natomiast jak już koniecznie chcesz coś podobnego do Mac OS (choć ja uważam, że jego GUI nie nadaje się do
@BlackMask: Ja również na podstawowym domowym laptopie mam 8 GB ramu, ale domu mam jeszcze 2 inne sprzęty oba po 4 GB i w życiu Swap nie był mi potrzebny, choć te dwa ostatnie to służą do najprostszych zastosowań typu przeglądarka, odtwarzanie muzyki. Na upartego można zapisywać pamięć do pliku, tak jak wspominałeś, choć niby to trochę wolniej działa.
Spróbuj z Mintem naprawdę, a wirtualka to mimo wszystko półśrodek, choć pytanie do czego potrzebujesz tego Linuksa i jaki masz sprzęt? Jak słaby to wirtualizacja może być nienajlepszym pomysłem. Poszukaj jednak takiej dystrybucji, która ma "gotowce" pod VM, dzięki czemu może unikniesz niektórych problemów.