Wpis z mikrobloga

Siema, mam 2 problemy z #xiaomi #redminote3pro

Największy problem jest z baterią. Od jakichś 2 tygodni poziom spada w gigantycznym tempie - po połowie dnia, gdzie jedyne co robię, to czasem wejdę na fejsa i rozmawiam przez telefon, mam jakieś 20%. Od włączenia ekranu i wejścia na fejsa potrafi ubyć w 5 sekund 4%. Kolejną rzeczą jest wyłączanie się telefonu. Gdy mam poniżej 20%, to jest pewne, że zaraz się sam wyłączy lub bateria spadnie do 0% w ciągu 2 minut. Jak go włączę, to i tak po maks. 10 sekundach znowu się sam wyłączy. Przez ostatnie 3 dni, to zaczął się sam wyłączać nawet jak jest 50%-40% i nawet jak go włączę, to często nawet ekran blokady się nie pokaże i już się sam znowu wyłączy, a bateria leci do zera w ciągu minuty.

O co może chodzić? Zawsze mi bateria trzymała 2 dni intensywnego użytkowania (w końcu to 4000 pojemności). GPS wyłączony, jedynie dane komórkowe mam włączone cały czas, Wi-Fi wyłączone, aplikacji prawie nie mam poinstalowanych (jedynie McD, Burger King, Vitay, Spotify itp.), gier żadnych i nigdy ich nie miałem. W panelu sterowania niby czasem wyskoczy, że bateria jest drenowana, ale nie znajduje żadnych powodów, jedynie czasem pisze, że np. sklep play jest otwarty i jak go zamknę, to zaoszczędzę 1-2% baterii.

Z 1-2 miesiące temu miałem podobną sytuację przez nawet chyba niecały tydzień, ale parę razy go powyłączałem i problem sam ustał, choć po tym bateria wytrzymywała mi tylko 1 dzień intensywnego użytkowania.

Drugą rzeczą jest ekran, który zaczął mi się odklejać najpierw po prawej, a potem po lewej stronie. Dotyk normalnie działa, kolory się nie zmieniają, ale jak jest ekran włączony, to dosłownie widać podświetlenie spod ekranu po lewej i prawej stronie. Po prawej to nawet mi przycisk odblokowania przez pewien czas działał jak chciał, bo tam jakby całą obudowa się wygieła w górę.

Telefon mi nigdy chyba nie spadł, w styczniu będzie miał 2 lata. Da się to jakoś naprawić? Bo w tym telefonie chyba nie da się nawet baterii wymienić.

#xiaomi #telefony #redminote3 #redminote3pro #gsm
  • 22
@JEST-SUPER też miałem, że jest nigdy nie używana, a zżerała, musiałem ją zablokować
Nie wiem jak to w Xiaomi wygląda, bo ja mam Google Pixel XL, ale gdzieś w ustawieniach powinna być opcja wyłączenia lub ograniczenia aplikacji
@tygry: no telefon jest od używania, moje intensywne użytkowanie, to raczej nie jest katowanie, dzwonię przez pół dnia w pracy, wejdę na fejsa insta od czasu do czasu i posłucham muzyki. No i do tego wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie powiedziałbym, że to jakieś katowanie, bo jeśli od takiego używania bateria puchnie, to każdy by miał spuchniętą
@JEST-SUPER:
Bateria około 50pln. Jest przyklejona na takie śmieszne gluty ale w zasadzie wymiana jest prosta. Nie trzeba żadnych narzędzi.
Popatrz na YouTube jak wymieniają.

Ale najpierw rób kopie zapasową i przywróć telefon do ustawień fabrycznych