Wpis z mikrobloga

@hater Wybacz, ale autor tej pracy zakłada błędne założenia na temat boga, które najpierw powinien udowodnić, a nie założyć.


tak, św. Anzelm nie rozpatrywał istnienia jako atrybutu a coś co po prostu jest, inni go poprawili
  • Odpowiedz
@tlaziuk: Tylko tutaj rozpatryjesz juz inna kwestie. Czy religia jest prawdziwa czy fałszywa. Tylko trzeba udowodnić dlaczego Bóg miałby posługiwać się religia do oceny w potencjalnej nagrodzie po śmierci.
  • Odpowiedz
@hater: Tylko tutaj rozpatryjesz juz inna kwestie. Czy religia jest prawdziwa czy fałszywa. Tylko trzeba udowodnić dlaczego Bóg miałby posługiwać się religia do oceny w potencjalnej nagrodzie po śmierci.

z tego co czytam to chyba zakładasz istnienie jednego boga wyznawanego przez wszystkie religie, a nie że każda religia ma oddzielnego boga/panteon/system wierzeń,

nawet w katolicyzmie nie zawsze było tak że nie katolicy mogą iść do nieba - https://pl.aleteia.org/2018/01/25/czy-tylko-katolicy-ida-do-nieba/ - jeszcze sam
  • Odpowiedz
@tlaziuk: i dlatego nie rozumiem czemu mam udowadniać te dodatkowe przedstawione przez Ciebie założenie


@hater źle się wyraziłem - nie mogę tego udowodnić, jest to zależne od religii/boga i może zmieniać się dosyć dynamicznie (przykład katolicyzmu)
  • Odpowiedz
@hater: 1 / (RELIGA + NIERELIGIA) = 1 / RELIGIA + (NIE)RELIGIA = 1 / RELIGIA + (-)RELIGIA dalej już wiadomo co się dzieje


co? tzn, powiedz że nie trollujesz :D

to się nawet matematycznie nie zgadza, w jaki sposób wyciągasz część sumy z mianownika, tak nie można robić xD

więc mamy wzór:
1/(x+1)=y
gdzie: x to ilość religii/wyznań/bogów do wyboru, +1 bo możemy nie wybrać żadnej religii/boga/wyznania (czyli ateizm), y
  • Odpowiedz
@hater wybór jakim jest brak wyboru (wiary/boga/wyznania czyli ateizm) wynosi + 1!

to nie jest wybór binarny a prawdopodobieństwo

w tym do czego starasz mnie się przekonać możliwym byłoby wykonanie 1/-1 w przypadku braku wyborów :/
  • Odpowiedz
@tlaziuk:

Jeżeli chciałbyś to robić w pokazany przez siebie sposób:
1 / (JEST BÓG) + (NIE MA BOGA) = 1 / 2
1 / (JEDNA Z RELIGII) + (NIE MA BOGA) = 1 / 2
musisz udowodnić, że
BÓG = JEDNA Z RELIGII
czyli, że istnieje jedna religia ze zbioru religii która jest prawdziwa.

Jeżeli przyjmujesz że bóg istnieje i jest jedną z religii to nie możesz w swoim wyrażeniu uznać
  • Odpowiedz
@hater nie muszę tego udowadniać ponieważ ani zakład Pascala ani nasze rozważania nie potrzebują zakładać istnienia jakiegokolwiek boga, takie założenie jest niepotrzebne aby ta statystyka działała

jedyne co mogę zrobić aby Cie zadowolić:

(jedna lub wiele z istniejących religii "jest prawdziwa") LUB żadna z istniejących religii "nie jest prawdziwa"

i to jest coś co można przyjąć na wejściu, jak widzisz nie ma założenia że cokolwiek musi być prawdą

@hater: Z drugiej
  • Odpowiedz