Wpis z mikrobloga

1. Pisz głupoty
2. Ktoś ci to wytyka
3. Rzucaj źródła, które nie potwierdzają tego co mówisz
4. Usuń komcia gdzie miałeś wytknięte błędy i udawaj, że było tam coś innego

Taki obraz wasz #naukowcywiary XD

#brzytwa /10

co było

Nazistowskie Niemcy nie miały zaawansowanego programu nuklearnego

co potem twierdzi Brzytwiak

napisała, że Trzecia Rzesza nie miała programu nuklearnego.


że on się nie wstydzi tak kłamać to się zawszę dziwię dx

#neuropa #bekazkatoli #naukowcywiary
Pobierz 6c6f67696e - 1. Pisz głupoty
2. Ktoś ci to wytyka
3. Rzucaj źródła, które nie potwi...
źródło: comment_I36pzWYF36Y23BrnTyomKRctL8qJAtVg.jpg
  • 44
@Wap30: jakiego naukowca kościół prześladował? Muzułmanie wparowali do ziemi należącej pierwotnie do kultury łacińskiej, a później do chrześcijan, następnie najeżdżali europę aż po XIX W. Ich celem było podbicie i podporządkowanie całej europy, celem krucjat odbicie tzw ziemi swietej. Dziwiłoby cię to, że gdybyśmy najechali mekkę i prześladowali ich na własnej ziemi, to próbowaliby nas wygonić?
jakiego naukowca kościół prześladował


@krzychkrzych:
Michael Servetus (1511-1553) - odkrył krązenie płucne, skazany za herezję, aresztowany, torturowany i spalony na stosie razem ze swoimi pracami naukowymi, ponieważ zawarł w nich także propozycje na reformę Kościoła

Giordano Bruno (1548 – 1600) - spalony na stosie za szerzenie teorii Kopernikowskich

Już pomijam że wstyd że o Galileuszu nie słyszałeś.

Dziwiłoby cię to, że gdybyśmy najechali mekkę i prześladowali ich na własnej ziemi, to
@Wap30: galileusz i bruno nie byli ukarani za wklad w nauke. Myslisz, ze o tym 1 nie slyszalem? Kara nalozona na galileusza, jaka bylo czytanie psalmow, co pozniej zlecil jakiejs zakonnicy w zastepstwo rzeczywiscie byla strasznym przesladowaniem. Kopernik sam nalezal do kleru i ktores ze swoich dziel zadedykowal papiezowi. Kazdy czlowiek jest wartosciowy, co nie zwalnia go z odpowiedzialnosci. Mamy bandytow i mordercow glaskac po glowach? Taka „bezposrednia logika” jest jakby
galileusz i bruno nie byli ukarani za wklad w nauke


@krzychkrzych: Rozumiem że manipulacja jest kusząca, ale jednak zachęcam do zachowania minimum uczciwości - nigdy nie twierdziłem że byli ukarani za wkład w naukę, więc popełnia kolega sofizmat rozszerzenia, jednocześnie udając że ukaranie z innych powodów niż wkład w naukę jakkolwiek usprawiedliwia prześladowania, co ma się nijak do sedna dyskusji.

Kara nalozona na galileusza, jaka bylo czytanie psalmow, co pozniej zlecil
serveta nie spalil kosciol katolicki a protestanci a dokladnie to kalwin


@krzychkrzych: Fakt, katolicy chcieli go spalić ale im uciekł, więc spalili jego kukłę. Ostatecznie dorwali go protestanci. Świetny kontrargument w dyskusji o wyższości moralnej Kościoła, uznącego każdego człowieka za wartościowego i posiadającego cząstkę Boga, winszuję.
@Wap30: palenie kukly bylo bardzo czestym wyrokiem (zaocznym), tzw. in effigie. Nie wiem, gdzie ty sie dokopales informacji, ze chciano go spalic. To, ze inkwizycja go pojmala to nic jeszcze nie oznaczalo zwazywszy, ze na 100 rozpraw prowadzonych przez inkwizycje okolo 1-2 konczyla sie wyrokiem smierci...
to nic jeszcze nie oznaczalo zwazywszy, ze na 100 rozpraw prowadzonych przez inkwizycje okolo 1-2 konczyla sie wyrokiem smierci


@krzychkrzych: Faktycznie, jak mogę krytykować autorytet moralności i oświeconą kolebkę praw człowieka wydającą wyroki śmierci tylko 1-2 razy na 100 rozpraw za dzielenie się swoimi przemyśleniami
@Wap30: ojej ojej...
Napisales, ze naukowcy byli przesladowani? Co sie najczesciej zarzuca kosciolowi, jako sztandarowy zarzut i mit, jak nie przesladowanie naukowcow za wklad w nauke? Wiesz ty za co w ogole galileusz zostal skazany? Nikt nigdy nie kazal mu zrezygnowac z odkryc naukowych. Galileusz wymyslil sobie, ze nakaze kosciolowi ponowna interpretacje biblii i obrazil publicznie papieza. Jego ksiazka poczatkowo dostala imprimatur od rzymskiej kurii. Galileusz do konca zycia prowadzil badania,
I juz przestan mi zarzucac jakies manipulacje czy stawianie sie po moralniejszej stronie, tylko skup sie na merytorycznej dyskusji.


@krzychkrzych: Nic innego nie robię, ale jako że to zdanie jest wewnętrznie sprzeczne jestem zmuszony poinformować że merytoryczna dyskusja wymaga właśnie braku manipulacji, które spokojnie i wyraźnie wykazałem.

Generalnie już do tylu absurdów doszliśmy że jedyne co mogę powiedzieć to - nie masz obowiązku obrony kościoła za wszelką cenę, a jeżeli masz
@Wap30: heh, wyjechales najpierw z konkretnymi postaciami, na temat ktorych jak sie okazalo nie masz zadnej wiedzy, a kiedy wyjasnilem, ze to nie do konca tak, jak ci sie wydaje z tym przesladowaniem to jeszcze sie dowiedzialem, ze jestem na skraju fanatyzmu. Ja nic nie robie za wszelka cene na ten moment - dyskutuje tylko z randomem z mirko. Za malo historycznych faktow i wiedzy, za duzo przeintelektualizowanego belkotu:D