Wpis z mikrobloga

Każdy jest kowalem swojego losu-mówi przysłowie. Tak zgadzam się, ale ten kowal kuje w materiale, który dostał. Niektórzy w złocie, a niektórzy w gównie. Urodzić się w kochającej rodzinie bogatego prawnika w Szwajcarii to nie to samo, co w biednej hinduskiej rodzinie żebraka, a do tego jako dwunaste dziecko i na domiar złego – jako dziewczynka(...). (Jacek Walkiewicz - "Pełna Moc Życia")

#cytaty #antykapitalizm #liberalizm #kapitalizm
  • 74
  • Odpowiedz
@motaboy: ale wiesz, że ten bogaty prawnik miał przodków, którzy mu zapewnili taki a nie inny start? Ktoś kiedyś w pewnym momencie też miał gówno, ale zamiast płakać w internetach dorobił się czegoś, dzięki czemu jego dzieci miały już lżej.
  • Odpowiedz
@motaboy: ale wiesz, że ten bogaty prawnik miał przodków, którzy mu zapewnili taki a nie inny start? Ktoś kiedyś w pewnym momencie też miał gówno, ale zamiast płakać w internetach dorobił się czegoś, dzięki czemu jego dzieci miały już lżej.


@szalony_ikar: no za bardzo to nie XD, to od zawsze było przekazywane a wcześniej często rabowane i zdobywane nie uczciwymi sposobami.
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: przekształca.
Moi pradziadkowie pracowali dla pana na majątku ziemskim, nie mieli swojej ziemi.
Mój dziadek był rolnikiem, wykupił działkę i kupił ziemię którą uprawiał.
Moi rodzice - mam pielęgniarka, tata robotnik fizyczny.
Ja -
  • Odpowiedz
@szalony_ikar to Ty nie rozumiesz, że praca twoich przodków to ich osiągnięcie, a nie twoje i nijak ma się to do twojej pracy ;)

Świat nie składa sie z równych szans, tak jak neoliberalna propaganda głosi.
  • Odpowiedz
Świat nie składa sie z równych szans, tak jak neoliberalna propaganda głosi.


@rzuberbozy: @szalony_ikar: Otóż to. Szanse w naszym świecie nie są równe. I rolą państwa jest je wyrównywać. Rownież kosztem bogatszej części społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: to ty nie rozumiesz skad sie bierze dobrobyt: protip - pochodzi z pracy a nie rozdawnictwa. OP pisał o żebraku z indii i porównał go z prawnikiem ze Szwajcarii. Przodkowie żebraka też się #!$%@?, kiedy przodkowie prawnika pracowali na swój lepszy byt. Pracujesz po to aby tobie żyło się lepiej a jednocześnie twoje dzieci mają dzięki temu lepszy start. Skorzystałem z pracy przodków i poszedłem do przodu, jednak rownie
  • Odpowiedz
@motaboy: Rola państwa to zapewnienie ładu i porządku a nie okradanie jednych aby dać drugim. Masz dostep do edukacji, słuzby zdrowia i infrastruktury. To daje ci takie same szanse startu jakie ma kazdy w tym kraju, czego chcesz? Opodatkowaia bogatych aby oplacic twoje plany?
  • Odpowiedz
@szalony_ikar Dobrobyt bierze się z ciężkiej pracy. Zmieniasz temat - pracowałeś ciężko na to, co otrzymałeś od rodziców?

Inaczej byś śpiewał gdybyś urodził się w Indiach jako piętnaste dziecko swojej mamy. No, ale wszystko zależy od "kątu wejścia w atmosferę", a ludzie poglądy układają pod swoją sytuację życiową, a nie obiektywnie.

I komunizm nie polega na żadnych programach socjalnych, wbrew pozorom co mówią mastermindy z wykopu.
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: czyli gdybym był moim dziadkiem? Bo on wchodził w życie z mniej wiecej tego samego poziomu co ten dzieciak z Indii, ale zamiast jęczeć to pracował. Sam miałem lepszy start w życie niż ludzie z Indii, ale gorszy niż sredni rodak, jednak nie jęczałem tylko pracowałem i się uczyłem. Tobie tego brak, liczysz na natychmiastową gratyfikację i właśnie dlatego niczego nie osiągniesz.
  • Odpowiedz
Rola państwa to zapewnienie ładu i porządku a nie okradanie jednych aby dać drugim.


@szalony_ikar: To twój punkt widzenia. Podparty bardzo paskudną ideologią. Na szczęście niszową.

To daje ci takie same szanse startu jakie ma kazdy w tym kraju, czego
  • Odpowiedz
@szalony_ikar Beka, że od razu mnie oceniasz. Obroniłem magistra z ciężkiego kierunku w tym roku, nie czekam także na gratyfikację, bo żyje lepiej niż 80% polaków. I stąd wiem, że szanse są nierówne.
  • Odpowiedz
@motaboy:

To twój punkt widzenia. Podparty bardzo paskudną ideologią. Na szczęście niszową.

Sprawdź sobie czym w ogóle jest państwo, tak słownikowo.

Dostałeś na starcie bardzo obrazowy przykład, że tak nie jest. Mam wrażenie że szkoda mi kredek żeby ci to tłumaczyć w taki sposób,
  • Odpowiedz
Beka, że od razu mnie oceniasz. Obroniłem magistra z ciężkiego kierunku w tym roku, nie czekam także na gratyfikację, bo żyje lepiej niż 80% polaków. I stąd wiem, że szanse są nierówne.


@rzuberbozy: Tego typu ludzie bardzo lubią oceniać w ten sposób. A ja mam wrażenie, że właśnie im człowiek zamożniejszy tym bardziej (i tym częściej) dostrzega potrzebę zmian.
  • Odpowiedz