Wpis z mikrobloga

@NorskArisk: Żeby porozmawiać na tym samym poziomie to musiałbym porzucić wszystko co mam, kupić sobie czteropak harnasia, nauczyć się lubić oglądać Trudne Sprawy w TV i mówić co drugie słowo "mordo", wiec raczej marne szanse na to.
  • Odpowiedz
@NorskArisk: ale serio tak jest. Juz nie mowie o kolorze wlosow. Czytalam kiedys ze problem jest taki ze "biali" patrza na caloksztalt "glowy" wlacznie ze szczeka etc.
A azjaci skupiaja sie tylko na trójkocie oczy-nos-usta. Nie zwracajac uwagi na reszte. Dlatego oni sie odrozniaja bo bardziej widza szczegoly w tych czesciach ciala (bo wszyscy maja podobny ksztalt twarzy dlatego dla nas sa identyczni) ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
tak szczególnie Ci z blond włosami, rudzi i szatyni, z różnym kształtem czaszki oraz wieloma kolorami oczu


@NorskArisk: Azjaci jako populacja dużo słabiej rozpoznaje róznice na twarzy - widocznie im to nie potrzebne ¯\_(ツ)_/¯ Więc i Azjaci i Europejczycy mogą dla nich wyglądać tak samo ;)
  • Odpowiedz
tutaj zobaczysz jedynie 9 takich samych dziewczyny, a ja je wszystkie rozróżniam,. bo je "znam"


@Gaya_Deguchi: Też widzę różnice między nimi, i co teraz? Ogółem nie znam problemu rozróżniania twarzy bo bardzo łatwo zauważam różnice i nawet bliźniaki jednojajowe nie są dla mnie problemem. Niemniej jednak jest lekka różnica między nierozpoznawaniem twarzy osób, które mają ten sam kolor włosów, oczy i nawet bardzo zbliżona karnację, a ludzie którzy mają całe
  • Odpowiedz
kolor oczu jest zmienny


@sing: Zmienia się odcień w zależności od padania światła, ale to nie jest tak że brązowe oczy zmienią się w niebieskie.
  • Odpowiedz
@fen1x: konkrety poproszę, jeśli masz własny algorytm albo znalazłeś na githubie, który bezpośrednio korzysta z oczu, to daj mi znać. Z tego co mi wiadomo kolor tęczówki zmienia się (rozjaśnia/ściemnia) u ludzi młodych, a u niektórych ludzi chemia mózgu może oddziaływać na tęczówkę długo po okresie dojrzewania. Poza tym dochodzi kwestia przyjmowania leków, które też mogą zmieniać skład barwników w tęczówce.
A tak poza samą biologią - ludzi noszą okulary,
  • Odpowiedz
@fen1x: nie wierzę, że aż tak się rozpisałem na temat, z którym prawdopodobnie nigdy nie będę obcował, bo pracuję nad zupełnie innym oprogramowaniem XD
  • Odpowiedz
@sing: Jak zmienią się takie aspekty jak kolor oczu to chyba nikt nie będzie miał problemu, że jego twarz nie została rozpoznana, to samo tyczy się okularów. Zaraz dojdziemy, że jak ktoś założył pustą papierową reklamówkę na głowę to jego twarz o dziwo nie zostanie rozpoznana. Nie czarujmy się, ale na samej odległości między oczami program nie będzie bazował i musi korzystać z dodatkowych aspektów, niemniej jednak pewnie zawsze będzie
  • Odpowiedz
@fen1x: no to ty nie masz problemu z rozróżnianiem twarzy, świetnie, gratuluje.
Ale ty nie jesteś wszystkimi. Naprawdę tak ciężko wyjść poza własne patrzenie na świat i pojąć, że ludzie mają problem z rozróżnianiem twarzy innych ras? To nie tak, że każdy czarny wygląda nam tak samo. To nie tak, że każdy jeden Azjata patrząc na białego widzi tego samego człowieka - to kwestie indywidualne.
Jednak większość ludzi ma problem
  • Odpowiedz
Naprawdę tak ciężko wyjść poza własne patrzenie na świat i pojąć


@Gaya_Deguchi: Nie, wbrew pozorom nie jest tak ciężkie i rozumiem, że indywidualne osoby mogą mieć problem, ale rozpoznawanie twarzy to dużo więcej niż trójkąt oczy nos, bo gdyby tak było to tym bardziej azjaci nie mieliby problemu z rozpoznawaniem jakiejkolwiek twarzy.. Twierdzenie również, że azjaci nie zwracają uwagi na kolor.. Czyli co, witają się z blondynem i na drugi
  • Odpowiedz