Wpis z mikrobloga

Mirki zastanawiam się nad kupnem bezlusterkowca, zależy mi głównie na małych rozmiarach. Dotychczasowa lustrzanka zajmowała mi w plecaku z 1/4 miejsca.
Trochę pogrzebałem i zastanawiam się miedzy Sony Alpha A7 a Panasonic DMC-G7H. Obiektyw z szerokim kątem i drugi z ogniskową tak 80 - 280mm. Lumix'a mozna kupić z 1 obiektywem, który niby pokrywa to i to (14-140). Do Soniacza z nowu jest wiecej używanych obiektywów.
Czy ktoś tu się przesiadł z lustrzanki na bezlusterkowca i czy są jakieś wybitne minusy/plusy?
Ewentualnie czy mam dobry plan, czy może jest cos ciekawszego na rynku w podobnych cenach.
#fotografia #pytanie #bezlusterkowce
  • 7
@Wyloguj_Mnie: jesli twoj bezlustrowiec bedzie mial taki sam lub wiekszy rozmiar matrycy jak wczesniejsza lustrzanka to beda same plusy, zero minusow.
Ja zmienilem nikona d700 na sony a7 i nie zalowalem.
Nadal uzywam jednego kobylastego lustrzaka, mamiye 645, bo ja zwyczajnie lubie, a praktycznie wszystkie zdjecia i tak robie w wielkim formacie na sprzecie majacym prawie 40 lat.
Co do sprzetu przenosnego jednak bezlustrowce maja olbrzymai przewage, bo daja identyczna jakosc
@dzikireks:

daja identyczna jakosc

polowe masy, rozmiaru

Przecież to przeczy samo sobie xD
Obiektyw do bezlustera dający taką samą jakość, ogniskową i światło jak do lustrzanki będzie miał dokładnie takie same wymiary, a 200-300g oszczędności na body, to jakieś 10% wagi całego zestawu, a nie 50 :D
@Zelber: porownaj wage korpusu. D700 wazy prawie 500g wiecej od sony a7 i jest duzo wieksze. Nikon wazy ok 1200g, zas Sony 700 g. To nie jest 10%.
Wczesniej do plecaka miescilem tryz obiektywy i dwa korpusy, z bezlustrowcem spokojnie zmiesci sie 5-6 obiektywow i dwa-trzy korpusy.
W dodatku po zdjeciu obiektywu korpus jest na tyle malutki, ze wejdzie praktycznie do kieszeni.

Jeszcze lepiej wypada to w przypadku aspc, gdzie na
@dzikireks: Gratulacje, wybrałeś do porównania największą możliwą lustrzankę bez gripa i najmniejszego(oraz najbardziej ubogiego) bezlusterkowca.
Pomiędzy takim A7III(650g) a D750(840g) jest już tylko 190g różnicy, dolicz 1-2 dodatkowe baterie i różnica w wadze wynosi jakieś 0-100g
Trochę lepiej wygląda sytuacja w porównaniu A7RIII(660g) z D850(1015g), ale w dalszym ciągu bezlustro z 1 dodatkowym akumulatorem(z którym i tak podziała krócej od lustrzanki) jest już tylko 250g lżejsze.

Lustro to element zbedny, dajace