Wpis z mikrobloga

Chciałem kupić działkę gdzieś na odludziu ulepić tam sobie małą chatkę i wieść swój żywot z dala od innych, nikomu nie wadząc. Ale nie mogę bo pan nie pozwala. Trzeba do pana po papierek, zapłacić i wtedy zobaczymy ale raczej też nie bo to musi spełniać normy. Nie może sobie niewolnik ulepić chatki z gówna na swojej "własnej" ziemi. To potrzeba plan zagospodarowania terenu, plan budowy, a w ogóle jak działeczka nie jest budowlana tylko rolna albo leśna to już zapomnij pan. A jak pan niewolnik spróbuje to #!$%@? takie kary że się psinka nie wypłaci i jeszcze wyrok w zawiasach dołożymy jak pan taki krnąbrny.

No dobra pomyślałem to może ten słynny wóz Drzymały albo domek holenderski, przyczepa campingowa a nie nie też nie przejdzie. Też nie można. Trzeba zezwolenia, samowolka budowlana, PRZESTĘPSTWO! Tak jak chatka z patyków. Nie ważne już czy na fundamentach, czy bez, czy na kołach czy na drzewie, czy lewituje w powietrzu jak pan nie powie że wolno to znaczy że NIE WOLNO!

Dobra #!$%@?, to chociaż w ramach namiastki wolności zrobię sobie miesięczny biwak połączony z wędrówką po pięknych polskich lasach. A nie nie NIE panie niewolniku NIE WOLNO! Biwakować można tylko w miejscach do tego wyznaczonych, a jak się pan nie zastosuje to KARA dla psiny nieposłusznej. No już starczy tego wymyślania, proszę tutaj kredyt czeka na 25 lat, pieniądze są, kupować mieszkanie i żyć pełną życia jak człowiek, założyć rodzinę, a nie wymyślać. Nie uciekniesz od pana, ale jak coś to jest pan wolny jak ptak.

Jak nie pasujesz do systemu to możesz się chuśtnąć tzn. właściwie to nie możesz sobie nic zrobić, ale po drugiej stronie już nie mają mocy sprawczej.
Po wszystkim społeczeństwo okrzyknie cie tchórzem. Bo wiadomo że samobójstwo to droga na skróty.
Trzeba zagryźć zęby i brnąć w tym gównie jak wszyscy pozostali ku chwale wolnej Polski.

  • 3
@jakfau: za komuny było lepiej bo jeszcze był przymus pracy a jak nie to do pierdla, może i jest #!$%@? przez to że niektórzy mają za duże EGO ale czy kiedyś było lepiej? Myślisz że masz problem bo trzeba czasem pójść zrestartować router? Spróbuj złapać #!$%@? mamuta a jak nie złapiesz to twoje ostatnie troje dzieci razem ze starą i teściową umrą z głodu, oczywiście najpierw zjebią cie jakim jesteś frajerem
@41B937B: moge zrestartować router z poziomu przeglądarki bez odrywania dupy od fotela, ale nie chodzi o odrzucenie ścieżki rozwoju tylko o wolność. Wolność wyboru jednostki. Ludzie uwierzyli że faktycznie są wolni, tymczasem gdyby tylko spróbować wychylić się choć odrobinę, zboczyć z tej pięknej asfaltowej drogi którą wszyscy dumnie kroczą. Zaraz okazało by się że wolni są na tyle na ile pozwala im władza. I to oczywiście wszystko w kontekście indywidualnych wyborów
@jakfau oczywiście masz rację tylko ja nie o tym, sam świata nie zmienisz, możemy spróbować ale widzisz jak szybko się kończą wszelkie inicjatywy społeczne, szanse vez pleców są raczej marne. A jak nie możesz kogoś pokonać to się przyłącz, śmierć w imię ideii może i szlachetna lecz #!$%@? Ci z odznaczeń po śmierci? Cierpieć całe życie w imię wolności to trochę jak walczacy przeciw ropie ekolodzy w kajakach z ropy. Rozum zachowaj