Wpis z mikrobloga

1 731 - 1 = 1 730

Tytuł: Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet
Autor: Karolina Bednarz
Gatunek: Reportaż
★★★★★★★★

Odtrutka na japońskie soft power kulturowe. Bednarz nie ma chęci i ochoty w dalszym lukrowaniu Japonii. Wyrzuca jej wszystkie brudy jakie poznała, a o których Europejczycy nie słyszeli, czy nawet nie chcą słyszeć. Choć tytuł może sugerować feministyczne zabarwienie, to jednak nie wszystkie kwestie poruszone w książce są typowo kobiece, ale autorka zgodnie zgodnie z obietnicą przedstawia je oczami kobiet, jak choćby problem osób trędowatych w Japonii. Jednak masa kwestii dotyczy stricte płci żeńskiej w kulturze Kraju Kwitnącej Wiśnii. Miejsce kobiety w społeczeństwie, problem napastowania seksualnego, podejścia do kariery, pogląd na samotne matki, czy nawet zabobony. Czytając miałem wrażenie, że Japonia może sobie podać rękę z krajami muzułmańskimi. Autorka dołożyła wielu starań, żeby znaleźć osoby, które opowiedzą własne historie i razem ze statystykami, czy głośnymi aferami, dostajemy materiał do własnej oceny. #japonia #ksiazki

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
appylan - 1 731 - 1 = 1 730

Tytuł: Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet
Autor:...

źródło: comment_K6ybLHsVU3kBicgxohj5WaJOFp7s1PXf.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@appylan czasami feministyczne podejście aż się wylewa z książki. Co nie zmienia faktu, że każdy rozdział przeczytałem z olbrzymią ciekawością i też oceniam na 8/10
  • Odpowiedz
@appylan: Generalnie dobra książka, można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć, ale hiper-feministyczny sposób narracji czasami drażni. Musiałem pewne rzeczy rozchodzić.
  • Odpowiedz