Wpis z mikrobloga

Jak to jest w takich wypadkach, koleś może być normalnie być gdzieś dzisiaj lekarzem? Ja wiem, że wystarczy wpisać imię i nazwisko i widać, że ziomek trochę przeskrobał, ale jak to wygląda z punktu widzenia prawa? Ta sytuacja jest nagłośniona i typ SEO ma dobre, ale dajmy na to jest osoba która też kogoś umyślnie naraziła na śmierć dostała x lat zakazu zawodu i co... ot tak po tym czasie sobie wraca i może leczyć dalej?

#prawo #medycyna #pytanie
d.....0 - Jak to jest w takich wypadkach, koleś może być normalnie być gdzieś dzisiaj...

źródło: comment_gHlfMYS9i5eMBccclv4Pu9yZ3RmwdZLv.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@dominic0: nie wiem jakie są dokładnie regulacje wśród lekarzy, ale być może są podstawy żeby odmówić mu prawa wykonywania zawodu w takiej sytuacji, w końcu trzeba być w izbie lekarskiej, a może przepisy przewidują tutaj prawo odmowy przyjęcia do izby
  • Odpowiedz
@dominic0 no jasne. Dlatego złodziejom nie daje się pracy w handlu, a alimenciarzom dłużnikom zawiązuje na słupeł, żeby nie mieli więcej dzieci ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Ja też nie chciałam chodzić na wykłady do gościa, który x lat temu uczył marksizmu, a jednak ))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Marysienka84: No nie wiem, ja tam widzę różnicę między wykładowcą, a lekarzem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Idąc tym tropem pedofil który dostał 6 lat ma pełne prawo pracować np. w przedszkolu bo już odsiedział swoje i dostaje drugą szansę?
  • Odpowiedz
Pytam zresztą po prostu co się dzieje dalej, ze swojego punktu widzenia po prostu nie chciałbym by taki człowiek miał prawo wykonywać zawód lekarza.
  • Odpowiedz
@dominic0 może i tak, ale takie są kary przewidziane. Myślę, że były ustalane bez wzięcia pod uwagę premedytacji i skali #!$%@?ństwa ))¯_(ツ)_/¯
Znam lekarza nadanego za błąd w sztuce, choć dowody były śliskie. Odczekał rok i jedno jest pewne - drugi raz w swojej praktyce tego błędu nie zrobi.
  • Odpowiedz
@dominic0: Obecnie ten człowiek dalej nie ma prawa wykonywania zawodu. I nie sądzę, żeby je kiedyś odzyskał. Zakaz zakazem, ale nawet jeśli taki zakaz już nie obowiązuje, to izba lekarska może nie wydać prawa wykonywania zawodu na podstawie "nagannej postawy etycznej".
  • Odpowiedz